Okunma

İTÜ Robot Olimpiyatları için hazırlıklar başladı


31 Ekim 2016 Pazartesi 07:30
İTÜ Robot Olimpiyatları için hazırlıklar başladı

Bir öğrenci etkinliği olarak 2007’den beri düzenlenen İstanbul Teknik Üniversitesi Robot Olimpiyatları (İTÜRO), bu yıl Nisan 2017’de İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlenecek.

İTÜ Robot Olimpiyatları için tarih Nisan 2017

Her geçen yıl ekibini ve etkinliğin çapını büyüten OTOKON, bu yıl düzenlenecek olan İTÜRO 2017’de 10 binden fazla ziyaretçi bekliyor. Türkiye’nin dört bir yanından yüzlerce robot ve binlerce yarışmacının katıldığı etkinliğe, sadece yurt içi değil yurt dışından da yüksek miktarda katılım olması için çalışmalar sürüyor.

16-10/31/dsc_1526.JPG

Panel, seminer, söyleşi konu ve konuşmacıları, sergi robotları, yarışma kategorileri bu amaç doğrultusunda İTÜRO’daki yerlerini almaktadır. İTÜRO, Mikro Sumo, Çizgi İzleyen, Çizgi İzleyen Minikler, Kendini Dengeleyen Robot, Labirent, Serbest Kategori, Merdiven Çıkan, Senaryo: Trafik, Renk Seçen, Labirent ve Basketbol Kategorileri ile her seviyeden yarışmacının ilgi odağı olmaya aday yarışmalar düzenlenecek.

Her yaş grubundan kitlelere hitap eden ve Türkiye’de robotiğin gelişmesinde ve ilerlemesine katkı sağlamayı amaçlayan İTÜRO, 7-8- 9 Nisan 2017’de yarışmacı ve ziyaretçilerini bekliyor.

16-10/31/img_1401.JPGyazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “İTÜ Robot Olimpiyatları için hazırlıklar başladı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    baklava dilimleme makinası gördüm internette. harika birşey. böyle farklı alanlara yönelmeli robotçu arkadaşlar. müşteri bulması kolay olur

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Yurt dışına siparişler verildimi? Parçalar için geç kalmayın.

" İTÜ Robot Olimpiyatları için hazırlıklar başladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İTÜ Robot Olimpiyatları için hazırlıklar başladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İTÜ Robot Olimpiyatları için hazırlıklar başladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "