Okunma

iTunes Özgür Kalıyor


07 Ocak 2009 Çarşamba 00:29
iTunes Özgür Kalıyor

Apple iTunes Store, kullanıcılara yeni bir seçenek sunuyor ama henüz sebebini açıklamayarak da herkesi merakta bırakıyor. Türkiye’den bağlanan kullanıcıları, Apple tarafından uygulanan coğrafi ayrım sebebiyle hiçbir şekilde alakadar etmeyen yeni bir uygulama, kullanıcıların iTunes hesaplarını iTunes Plus adı verilen yeni bir forma sokmalarını sağlıyor. Bunu yaparken de şarkı başına 0,30 dolar, albüm ücretlerinin %30’u ve video başına da 0,60 dolar talep ediliyor. Peki sonrasında ne oluyor?

Tebrikler Apple

Bunun ardından ise artık yeni şarkılarınız kopya korumasız ve sürükle-bırak teknolojisiyle içine şarkı kopyalanabilen her türlü müzik çalarda kullanılabilecek hale geliyor. Bundan sonra satın alacağınız 8 milyon tane, farklı yapımcıdan gelen müzik dosyaları ise kopya korumasız olarak satılacak.

:: Kopya koruma meselesi halledildiğine göre, iTunes memleketimize gelir mi?

Bilgi için: Apple

 
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" iTunes Özgür Kalıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iTunes Özgür Kalıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iTunes Özgür Kalıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "