Okunma

İvmeölçer Destekli Tuş Kilidi


16 Temmuz 2009 Perşembe 11:43
İvmeölçer Destekli Tuş Kilidi

Dokunmatik ekranlı Symbian’ların ilk ayağı olan Symbian S60 5.sürümün, daha esnek uygulama geliştirebilme imkanı sayesinde, geliştiriciler her geçen gün yeni bir uygulama ile karşımıza çıkıyor. Mykeylock da özünde bir tuş kilidi uygulaması olsa da yetenekleriyle bu sınırları fazlasıyla zorluyor.


Uygulama ivmeölçer ve klasik tuş kilidi için farklı ayar sekmelerine sahip.

Mykeylock, tuş kilidi etkinleştirmek ya da kilidi açmak için çok sayıda seçenek sunuyor. Bu sayede, özgürce, size en uygun kilit kombinasyonunu tanımlayabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra tercihlere göre etkinliğini ayarlayabildiğiniz tuş kilidi sesini de değiştirebilme imkanınız mevcut. Mp3 ve wav formatında yapabildiğiniz bu seçimlerde, dilerseniz anında bir kayıt bile yapabilirsiniz.


İvmeölçerin XYZ konumlarına göre ön belirli seçenekler bu şekilde.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra hiç şüphesiz uygulamanın en dikkat çeken yanı ivmeölçer destekli çalışabilmesi. Mykeylock ile telefonunuzun duruş konumuna göre; kilitlenme, kilit açma görevleri atayabilirsiniz.

Hırsız Alarmı Özelliği!

Bir hırsız alarmı olarak da çalışabilen uygulama, belirlediğiniz seçenekler doğrultusunda faaliyete geçiyor, şifre girilene kadar da ekranı ve tuş takımını tümüyle kilitleyerek güçlü bir siren sesi çalıyor.


Yazılımın menü seçenekleri sizi olabildiğince özgürleştiriyor.

Açılışta başlama, sistem uygulaması olarak kendini gizleme gibi basit özelliklere de sahip olan uygulama özgür menü seçenekleriyle kullanıcıları fazlasıyla memnun edeceğe benziyor. Tüm Symbian S60 5.sürüm cihazlar ile sorunsuz çalışan uygulama Samsung i8910 HD ile ivmeölçer nedeniyle bazen hata verebiliyor. Buradan indirebileceğiniz uygulama unsigned (sertifikalandırılmamış) olarak sunuluyor.

:: Basit bir tuş kilidi uygulamasında da bu kadar özelliğe ihtiyaç olduğunu düşünüyor musunuz?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" İvmeölçer Destekli Tuş Kilidi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İvmeölçer Destekli Tuş Kilidi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İvmeölçer Destekli Tuş Kilidi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "