Okunma

Ivy Bridge Testleri Sızdı


02 Aralık 2011 Cuma 09:30
Ivy Bridge Testleri Sızdı

Sandy Bridge’in hemen ardından piyasya sürülmesi beklenen Ivy Bridge mimarisini kullanan işlemcilerin, önümüzdeki Mart ayında piyasada olması bekleniyor. Donanım meraklıları ise, yeni işlemcilerin performanslarının ne alemde olacağı konusundaki belirsizlikleri gidermeye çalışıyorlar.

Intel’den sızan 3DMark Vantage benchmarkları, yeni nesil işlemcilerin Sandy Bridge’lere oranla %17 kadar daha hızlı olduğunu gösteriyor. Tümleşik grafik işlemcisi tarafında ise durumlar fena. Sandy Bridge grafik işlemcisine göre Ivy Bridge’ler, tam 3 kat daha hızlı. İşlemciler için yine geçerli bir test olan Cinebench’te de %15 kadar daha fazla performans sunabiliyorlar.

Tüm test sonuçlarını görmek için tıklayın.

:: Ivy Bridge işlemciler, sizce Sandy Bridge kadar başarılı olacaklar mı?

 
yazarRuşen Göbel

Teknolojiye olan ilgisini ve bilgisini SDN okurlarıyla paylaşmaya hazır olan Ruşen, aynı zamanda sıkı bir iOS takipçisi.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Ivy Bridge Testleri Sızdı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ivy Bridge Testleri Sızdı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ivy Bridge Testleri Sızdı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "