Okunma

Ivy Bridge’ler Pek Tutumlu


22 Aralık 2011 Perşembe 09:00
Ivy Bridge’ler Pek Tutumlu

Piyasaya 2. çeyrekte çıkması beklenen Ivy Bridge mimarisine sahip Intel işlemcilerle ilgili, ilginç bir birli ortaya çıktı. Ivy Bridge işlemciler, Sandy Bridge ile aynı TDP değerinde tam 300 MHz daha yüksek saat hızına ulaşabiliyor. Yeni Core i5 3450S, kardeşi i5 2400S ile karşılaştırıldığında 300 MHz (2.5 GHz – 2.8 GHz) daha hızlı çalışıyor.

Yeni Ivy Bridge işlemcilerde en çok geliştirilen özelliklerden biri de grafik performansı. Grafik işlemcisinin gücü artırılmasına rağmen TDP’yi aynı değerde tutup, 300 MHz hızlanma gerçekleştirilebiliyorsa, Ivy Bridge’ten beklentimizi artırmamız gerekir diye düşünüyorum. Siz ne dersiniz?

:: Ivy Bridge’e terfi yapmayı düşünüyor musunuz?

 
yazarRuşen Göbel

Teknolojiye olan ilgisini ve bilgisini SDN okurlarıyla paylaşmaya hazır olan Ruşen, aynı zamanda sıkı bir iOS takipçisi.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Ivy Bridge’ler Pek Tutumlu”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    sırf bu işlemciler için bekletiyorum bilgisayarı

  2. mylife.eg dedi ki:

    Yetişilmez vala teknolojiye

" Ivy Bridge’ler Pek Tutumlu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ivy Bridge’ler Pek Tutumlu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ivy Bridge’ler Pek Tutumlu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "