Okunma

iWatch Ekim’de Satışa Sunulabilir!


09 Haziran 2014 Pazartesi 05:11
iWatch Ekim’de Satışa Sunulabilir!

Apple‘ın geçtiğimiz Pazartesi gerçekleşen Evrensel Geliştiriciler Konferası, yeni bir donanımın tanıtımına sahne olmadı. Şirketin, yazılım odaklı bu etkinlikte bir sürprize imza atarak gelecek nesil iPhone‘nu ya da iWatch olarak adlandırılan akıllı saatini duyurabileceği iddia ediliyordu. Bu iddiaların gerçekleşememesi ise gözleri sonbahar aylarına çevirdi.

Ekim’de gelebilir

Son dedikodular, iWatch için Ekim ayını işaret ediyor. GSMArena.com sitesinin haberine göre, Apple‘ın tedarikçileri ve şirkete yakın kaynaklara dayandırılan iddialar, iWatch ve beraberinde yeni iPhone modelinin Ekim ayında tanıtılarak satışa sunulabileceği yönünde.

5 Milyon satış

Verilen bilgilere göre, akıllı saat için hedeflenen satış rakamı ise ilk ay için 3 ila 5 milyon adet. Yeni cihazın kavisli OLED ekrana sahip olacağı da tedarikçilerin iddiaları arasında. iWatch hakkındaki iddialar bunlarla da sınırlı değil.

Sağlık özellikleri

Cihazın kan şekeri ölçümünden uyku aktivitesi takibine, kalori tüketiminden kandaki oksijen ölçümüne kadar bir dizi sağlık işlevi sunacağı belirtiliyor. iWatch‘un iOS 8‘in modifiye edilmiş bir sürümüyle gelmesi bekleniyor.

:: Sizce giyilebilir teknolojide sağlık devrimi kapıda mı?

{AUTHOR}
{ARTICLE_LINK} 


yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

Geri bildirim