Okunma

iWork Sitesi Kapanıyor


12 Mart 2012 Pazartesi 09:00
iWork Sitesi Kapanıyor

Apple’ın ofis belgelerini internet ortamında saklamasını ve yine bu site üzerinden değiştirmesini sağlayan iWork.com sitesi kullanıma kapanıyor. 2009 yılında iWork 09 sürümünün yayınlanmasıyla birlikte hizmete açılan site, aslında tam anlamıyla hiçbir zaman açılmamış, her zaman beta olarak kalmıştı. Apple, iWork.com sitesi kullanıcılarına beta’nın tam sürüme geçmeyeceğini, iWork.com sitesinin hizmetinin durdurulacağını belirtti.

iWork.com’un kapatılma sebebi ise projenin iCloud içerisinde devam edecek olması. Apple, iWork.com’da yayınladığı bir yazı ile beta sürecinin 31 Temmuz 2012 tarihinde sona ereceğini açıkladı. iCloud’un aynı işlemi daha fazla özellikle yaptığını belirten Apple, kullanıcılardan iCloud hakkında daha detaylı bilgi almasını önerdi. 

Bildiğiniz gibi iOS 5 ile birlikte iCloud hizmeti yayınlanmış ve Apple kullanıcıları adres defteri, fotoğrafları, müzikleri, ofis belgeleri gibi birçok dosyayı bulut ortamına taşımıştı. iCloud, tüm Apple kullanıcıları için 5 GB’ı bedava olarak hizmet veriyor.

:: iCloud kullanıyor musunuz?

 
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" iWork Sitesi Kapanıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iWork Sitesi Kapanıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iWork Sitesi Kapanıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "