Okunma

İyi ki Doğdun PlayStation 3


16 Kasım 2007 Cuma 22:00
İyi ki Doğdun PlayStation 3

Çok ilginç bir şekilde PlayStation 3‘ün doğum gününe denk gelen haftada, Japonya’daki PS3 satışları Wii‘nin satışlarını geçti. İlk kez gerçekleşen bu durum, Wii‘nin satışlarına üretimin yetişememesinden dolayı oluştu. Tahmin edilenden fazla ilgi gören oyun konsolu Wii, piyasanın taleplerine cevap veremeyince piyasayı diğer konsollara kaptırdı.

Piyasada Wii bulunamayışının farkına varan ve üstüne üstlük fiyatında da küçük bir indirime giden PS3, satışlarını bir anda oldukça arttırdı. Sony’nin de farkında olduğu durum sayesinde diğer konsollarla arasındaki farkı kapatma şansı oldukça yüksek…

Konsol savaşlarında durum hergün biraz daha ilginçleşirken, eğer iyi bir strateji kullanılırsa bütün dengeler bir anda alt üst olabilir. Bakalım ilerleyen günlerde daha nelerle karşılaşacağız?

Tekrar ve tekrar; iyi ki doğdun PlayStation 3

Bilgi için: Engadget
Yazan: Güren Gürsel
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" İyi ki Doğdun PlayStation 3 konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İyi ki Doğdun PlayStation 3 ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İyi ki Doğdun PlayStation 3 ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "