Okunma

iyzi Payments’e 2.5 Milyon TL’lik Yatırım


21 Haziran 2013 Cuma 13:08
iyzi Payments’e 2.5 Milyon TL’lik Yatırım

iyzico ürünüyle Türkiye’de e-ticaret pazarına ödeme sistemleri yönetimi alanında yeni bir soluk katan iyzi Payments, yurtdışından önemli bir yatırım aldığını duyurdu. Toplamda 2.5 milyon TL (1.4 milyon dolar) seviyesindeki Series A yatırımı, ortak yatırım şeklinde yapıldı. iyzi Payments, bu yatırımı tümüyle iyzico’nun Türkiye’de büyüme planı çerçevesinde kullanacak.

Bir grup yabancı yatırımcının ‘’co-invest’’ yöntemiyle yatırım yaptığı iyzi Payments, böylece Türkiye pazarına yönelik hamlelerini daha hızlı hayata geçirmek için çalışacak. iyzi Payments, bu yatırım sonrasında çoğunluk hisselerini elinde tutmaya devam edecek.

iyzico Hedeflenden 5 Kat fazla talep gördü

İlk ürünü olan iyzico’yu 2013’ün Nisan ayında tanıtan ve Türkiye’de sunulmamış bir hizmeti pazara sunarak e-ticarete yeni bir soluk getiren iyzi Payments, her ölçekten işletme için daha kolay ve güvenli ödeme sistemleri yönetim çözümleri geliştiriyor. Nisan ayı içinde test süreciyle kullanıcılara kapılarını açan iyzico, 100 kullanıcıyla yapılması planlanan test sürecinde 500’nin üzerinde başvuru alarak dikkat çekici bir başlangıca imza attı.

Ödeme sistemleri ve banka sektörleri konusunda tanınmış bir isim olan, Avusturya eski Cumhurbaşkanı’nın oğlu olan Stefan Klestil liderliğindeki Speedinvest’in de içinde bulunduğu, Avrupa ödeme dünyasından birçok üst düzey ismin ortaklığındaki Pahicle Invest, iyzi Payments’ın Avrupalı yatırımcısı. Daha önce Akakce.com’a yatırım yapmış olan Netprice.com’un yan kuruluşu Beenos Asia ise uzak doğulu bir yatırım grubu. Bu iki grubun ortaklaşa gerçekleştirdiği yatırım, iyzi Payments’ın hedeflerine hem ekonomik hem de vizyon anlamında önemli katkılar yapacak.

:: Yatırım hakkında düşünceleriniz neler?
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" iyzi Payments’e 2.5 Milyon TL’lik Yatırım konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere iyzi Payments’e 2.5 Milyon TL’lik Yatırım ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda iyzi Payments’e 2.5 Milyon TL’lik Yatırım ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "