Okunma

İzmir Ambulans Servisi 3G’ye Geçti


24 Ekim 2010 Pazar 07:21
İzmir Ambulans Servisi 3G’ye Geçti

Bu projeyle, ambulansların adres bilgilerini merkezden alması ve hem merkeze hem de hastanelere hastayla ilgili bilgileri geçmesi tek bir tuşla sağlanmış oldu (3G Kullanımında Muğla Şampiyon).

Turkcell altyapısı sayesinde, ambulansların olay yerine daha kısa sürede ulaşması, hastaya hızlı müdahale edilebilmesi ve hastanın kısa sürede hastaneye ulaştırılması mümkün hale geldi. Aynı zamanda merkezin hastayla ilgili bilgilere hemen ulaşması ve hızla müdahale etme şansını artırdı.

 

 

Dakikalar süren veri aktarımı birkaç saniyeye indi

 

T.C. Sağlık Bakanlığı İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Müdür Yardımcısı ve 112 Ege Bölge Koordinatörü Dr. M.Turhan Sofuoğlu, bu konu hakkında şunları söyledi:

Turkcell 3G altyapısıyla veri aktarım hızımız arttı, zamandan tasarruf ettik. Bu sayede daha fazla hastamızın hayatını kurtaracağız.

Merkezle ambulans arasındaki iletişim ciddi anlamda hızlandı. Daha önce dakikalar süren veri aktarımını birkaç saniyeye indirebildik. Telsiz ve telefonların yarattığı ses kirliliği ve karmaşadan kurtulduk. Sistemi daha kolay yönetmeye başladık.

::  3G teknolojisi başka ne tür hizmetlerde kullanılmalı?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" İzmir Ambulans Servisi 3G’ye Geçti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İzmir Ambulans Servisi 3G’ye Geçti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İzmir Ambulans Servisi 3G’ye Geçti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "