İzmir’de deprem! AFAD’dan SMS ve internet uyarısı!


30 Ekim 2020 Cuma 15:35
ABONE OL
İzmir’de deprem! AFAD’dan SMS ve internet uyarısı!

İstanbul’un ardından bu sefer de İzmir, deprem ile burun buruna geldi. Ege denizi açıklarında meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem, çevre illerden de hissedilmiş durumda. Şehir içerisinde 6.6 olarak hissedilen depremin ardından, 4.1 ve 4.2 büyüklüğündeki artçı sarsıntılar da meydana geldi. Deprem sonrası AFAD’dan ise uyarılar gelmiş durumda.

İzmir 6.8 şiddetindeki deprem ile sarsıldı

Risk bölgesinde yer alan İzmir, bugün bir sarsıntı yaşadı. Ege denizi açıklarında meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem, Bayraklı, Seferhisar ve Bornova gibi ilçelere ek olarak çevre illeri de etkilemiş durumda. Yıkılan binaların olduğu haberi verilirken, henüz can kaybı olup olmadığıyla ilgili bir bilgi paylaşılmadı.

Deprem sonrası bir paylaşım da AFAD ekipleri tarafından yapıldı. Afet sonrası yardıma ihtiyacı olan insanların sayısı arttığı için, mümkün mertebe SMS ve internet tabanlı mesajlaşma uygulamaları ile haberleşme yapılması önerildi. Telefon görüşmelerinin mümkünse kısa tutulması, acil olmadığı sürece arama yapmaktan kaçınılması gerektiği vurgulandı.

Kandilli Rasathanesinin belirttiğine göre deprem, 11.8 km derinlikte meydana gelmiş durumda. Haberlere göreyse, Bayraklı ve Bornova ilçelerinde binaların yıkıldığı belirtiliyor. Bizler de ShiftDelete.Net olarak İzmir ve çevre illerde hissedilen deprem sonrası vefat edenlerin yakınlarına baş sağlığı diliyor, tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Depremden sonra yaşanan artçı sarsıntılara ise ayrıca dikkat edilmesi gerektiği vurgulandı. Kandilli Rasathanesi tarafında paylaşılan bilgilere göre, yarım saat içerisinde 4.1, 4.0, 4.2 ve 4.2 olmak üzere toplamda dört farklı artçı sarsıntı meydana geldi. Bu artçılara ek olarak 4.0 şiddetinden az irili ufaklı 97 artçı sarsıntı daha oluştu.

Güncelleme: AFAD, İzmir’deki depremde can kaybının saat 04:07 itibariyle 24’e yükseldiğini açıkladı. Birçok yerde can kurtarma çalışmaları devam ederken, bir vatandaşın boğularak vefat ettiği tespit edildi. Depremin denizde olması sebebiyle, Seferihisar’da deniz taşkını meydana geldi. Birçok yer su altında kaldı. Bunlara ek olarak, Aşık Veysel Rekreasyon alanında depremzedeler için çadırlar kurulduğu da belirtildi.
yazarGorkem Say

Editörlük kariyerine SDN ile başlayan Görkem, aynı zamanda SDN Forum'da moderatörlük yapıyor. Eğitim hayatına bilgisayar mühendisliği okuyarak devam eden Görkem'in en büyük ilgisi ise bilgisayar donanımları.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
4 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Bende gaZiemirdeyim çok kötü sallandı her yer

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

İstanbul atasehir 27.katta 7şiddetinde hissettim

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Büyük geçmiş olsun herkese… 🙁

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
6 ay önce

Ulan adamlar o anda ne ergen gibi nasıl mesaj göndersin adam akıllı kaç iletişim cihazı var hesaplayıp ona göre iletişim altyapısını güncelleyin

" İzmir’de deprem! AFAD’dan SMS ve internet uyarısı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İzmir’de deprem! AFAD’dan SMS ve internet uyarısı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İzmir’de deprem! AFAD’dan SMS ve internet uyarısı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  2. 2 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  3. 3 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  4. 4 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  5. 5 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  6. 6 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!
  7. 7 Telefon ile sahte para testi yaptık! Microcase inceleme Telefon ile sahte para testi yaptık! Microcase inceleme
  8. 8 Apple Watch almak için 5 sebep! Apple Watch almak için 5 sebep!
  9. 9 Bayram harçlıkları ile alınabilecek teknolojik ürünler Bayram harçlıkları ile alınabilecek teknolojik ürünler
  10. 10 ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik