İzmir depremi sonrası gündem oldu: HAARP teknolojisi


01 Kasım 2020 Pazar 23:10
İzmir depremi sonrası gündem oldu: HAARP teknolojisi

Neredeyse her büyük doğal afet sonrası dünyada birçok insan sebeplerini bazı teknolojiler ile bağdaştırıyor. Günümüzde en çok tartışılan teknolojilerden biri olan HAARP teknolojisi, İzmir depremi sonrası tekrar gündeme geldi. Peki gündemi meşgul eden HAARP teknolojisi nedir?

İzmir depremi sonrası gündeme gelen HAARP teknolojisi nedir?

Komple teorisyenleri ve kesin olmayan bilgileri internet üzerinden paylaşan kişilerin en çok üzerinde tartışığı konulardan biri de şüphesiz ki HAARP teknolojisi. Düz dünya savunucuları ve aşı karşıtlarının da aralarında bulunduğu toplulukların sıkça adından bahsettiği HAARP ne yazık ki düşünüldüğü gibi bir teknoloji değil.

İzmir depreminden sonra tekrar komplo teorilerine konu olan HAARP teknolojisi nedir?

İnternet kullanımının arttığı günümüz dünyasında sahte haberler ve yanlış bilgiler sosyal medya sayesinde hızlı bir şekilde yayılabiliyor. Bu sebepten dolayı insanların daha bilinçli hareket etmesi için dünya üzerinde medya okur yazarlığı ile ilgili birçok eğitici yazı bulunuyor.

HAARP (Yüksek Frekanslı Aktif Aurorasal Araştırma Programı), iklim kontrol silahı, zihin kontrolü ve yapay deprem sistemi gibi birçok komplo teorisiyle anılmaktadır. HAARP teknolojisi herhangi bir gemi ile taşınabilecek durumda değildir. Birçok kişinin sosyal medya üzerinden paylaştığı gemi görselleri petrol gemileri ve radar gemilerinden oluşmaktadır. Yaklaşık 130 dönüm alana yayılmış olan HAARP teknolojisini taşıyabilecek bir geminin henüz üretilmediğini belirtmekte fayda var.

HAARP teknolojisi ELF ve VLF dalgaları aracılığıyla iyonosfer katmanını incelemek için kurulmuştur. Birçok komplo teorisine konu olan teknolojinin Alaska’da konumlandırılmasının en büyük sebebi deneylerin uzaydaki manyetik alan çizgileri boyunca ilerlerken nasıl sonuçlar doğurduğunu inceleyebilmektir. . Norveç tarafından geliştirilen EISCAT ve Porto Rico’daki Arecibo sistemleri de HAARP teknolojisine benzer şekilde çalışmaktadır.
yazarYiğit Ali Demir

Siber güvenlik ve yazılım alanlarına ilgi duyan Yiğit Ali, geçtiğimiz yıl SDN ailesine katılarak okuyuculara faydalı içerikler oluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

18 yorum - “İzmir depremi sonrası gündem oldu: HAARP teknolojisi”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Yalan konuşmayin haaap amarika gemisi izmir depremi

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  İlla 130 dönüm üzerine mi kurulması gerekiyor. O atası. Zaten boyutu küçültmek onu silah haline getirir. Amaç bilgi almak olsaydı atmosfer dediğin hepsi içinde 100 km. Bir kaç tane kule bilgi almak için yetmez miydi. Hatırlayalım güneşten gelen elektro manyetik dalgaların çoğu atmosferden içeri giremiyor. İçeriden gönderilen güçlü manyetik dalgaların da çoğu iyonosferden dışarı çıkamayıp geri yansıyacaktır. Çok basit olarak baz istasyonlarından uzak durmaya çalışıyoruz. Bu devede kulak bile değil. Yapılan çalışmaları ben inanmıyorum deyip kafayı kuma sokarak örtemezsin. Araştırıp okumak gerek. Olmaz demek kolaycılık.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Deprem için sağlam bina yapmayıp ondan sonra suçu haarp denilen şeye atmak, sadece bizim ülkeye mahsus bir davranış olsa gerek.

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  kesinlikle yalan algı yapılıyor. denizatılarla faaliteye geçiriliyor. istanbul depreminin detaylarını araştırın. 99 depreminde rus savaş gemisini marmaraya sokmadılar neden? tüm türkiyenin telefonları ne oldu da deprem sonrası kesildi? can çekişen kuşlar ve ölü balıkları da unutmamak gerek. aynı kuş ve balık ölümleri japonya ve tayland da ki depremler de oldu. 99 depremi ve bu diğer tümünde de gökyüzündeki renklerde sarımsı değişimler görülmüş ve saatler sonrası depremler gerçekleşmişti. iyice araştırın. kanıt olacak ne var ise ortadan kaldırıyorlar ya da aslı başka birşey imiş gibi diyerek yalan haber yapıp yanıltıcı algı oluşturuyorlar.

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   kanka senin bi kanıtın var mı gelip boş boş konuşuyosun

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Kime inanalım

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Çok aydınlandık

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  Iyonosferdeki manyetik alanın yer yüzündeki etkileri nedir peki? O manyetik alandaki yapay değişimler yer yüzündeki manyetik alanda nasıl bir etki yapar?

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Yav he he “AmoRoko dEprEm YaPtı!!! ”
  İnanan var mı buna gerçekten 🤦🏻‍♂️

 9. Ziyaretçi dedi ki:

  Tabi canım çok masum bir proje !

 10. Ziyaretçi dedi ki:

  Evrendeki 4 temel kuvvet; Güçlü Nükleer Kuvvet , Zayıf Nükleer Kuvvet, Elekromanyetik Kuvvet ve de Kütle-Çekim Kuvveti. Elektromanyetik dalgalarla neler yapılacağını keşke daha detaylı araştırsaydınız. Her farklı fikre komplo teorisi , düz dünyacı v.s demek de moda oldu iyice..

 11. Ziyaretçi dedi ki:

  Gene dij gujler is basinda, imar affini cikarip goz yumanlara soz yok. Hadi bunu da yayinlama shiftdelete.

 12. Ziyaretçi dedi ki:

  Ben savunma sanayii de çalışmış biri olarak söylüyorum. Tabiyatı böyle yönetecek bir silah olduğuna inamıyorum.

 13. Ziyaretçi dedi ki:

  Neden yaptığım yorumlar paylaşılmıyor
  Sanırım editör beğenmiyor yorumları yada eleştiriye karşı açık değil ?

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   açık

 14. Ziyaretçi dedi ki:

  İnandık şimdi

 15. Ziyaretçi dedi ki:

  Keşke sadece yalan haberlere dikkat çekileceğine bu teknoloji hakkında daha detaylı bi bilgilendirme yapılsaydı

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   ayhan tarakçı bunun hakkında video çekmişti gayet net açıklayıcı ve namı son komplo bükücü olarak yayıldı tavsiye ederim

" İzmir depremi sonrası gündem oldu: HAARP teknolojisi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İzmir depremi sonrası gündem oldu: HAARP teknolojisi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İzmir depremi sonrası gündem oldu: HAARP teknolojisi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme! Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme!
 2. 2 Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme! Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme!
 3. 3 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
 4. 4 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
 5. 5 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
 6. 6 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
 7. 7 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
 8. 8 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
 9. 9 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
 10. 10 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!