Okunma

Iztech RoboLeague Tarihi Belli Oldu


29 Temmuz 2015 Çarşamba 07:00
Iztech RoboLeague Tarihi Belli Oldu

IZTECH RoboLeague (IRL), İYTE IEEE Öğrenci Kolu’nun İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü‘nün kuruluşunun 20. yılında ilk olarak gerçekleştirilmiş ve geleneksel olarak düzenlenmesi planlanan bir etkinlik olarak düşünüldü. 24-25 Ekim 2015 tarihlerinde yapılması planlanan Iztech Roboleague’15(IRL’15) teknoloji ve yarışma meraklılarını tekrar egenin incisi İzmir’de buluşturmayı planlamakta.

Robot yarışmalarına yeni bir soluk olacak şekilde TASARLA-YAPYARIŞTIR konseptini getirerek ulaşmak istemekte. IZTECH RoboLeague’in, 24-25 Ekim 2015 tarihlerine İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü kampüsü içinde bulunan “Makine Mühendisliği” binası ve Kütüphane Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilmesi planlanmakta.

IZTECH RoboLeague hedefi ve amacı doğrultusunda 3 ana kategoride yarışmalardan oluşmaktadır.

1. Ana Kategori diye bahsettiğimiz kısımda toplam 7 adet alt kategori bulunmaktadır; çizgi izleyen, yangın söndüren, çöp toplayan, arazi, sumo, mini sumo, çoklu mini sumo ve serbest kategori.

Bu kategoride yarışmacılar daha önceden hazırlamış oldukları robotları getirerek kurallar dahilinde pist üzerinde yarıştırır ve/ya sergiler. Amaç küçük yaşlardan başlayarak robotiğe olan merakı arttırmak, üniversite öğrencilerinin teorik olan elektronik, mekanik ve yazılım becerilerini pratikte geliştirebilmesine olanak sağlamak ayrıca bu alanlarda faaliyet gösteren firmalar ile yetenekli öğrencilerin buluşması için ortam yaratmakta.

2. Ana Kategori, 24 Saatte Robotunu Tasarla-Yap-Yarıştır, tamamen proje odaklı bir kategoridir. Elektronik, mekanik ve yazılım bilgisi daha gelişmiş yarışmacıların verilen bir projeyi limitli zamanda kısıtlı materyallerle en iyi şekilde tamamlaması esas alınır. Bu kategorideki amaç ise çözüm odaklı bireylerin becerilerini ve özellikle yaratıcılıklarını ortaya koymalarını sağlamaktır. Bu kategori yalnızca Iztech RoboLeague’e aittir ve Türkiye’de de dünyada da eşi yok.

3. Ana Katagori, geçmiş senelerde Kibele PIMS, NeoTech ve Robotsan Firmaları tarafından gerçekleştirilen Roboworker kategorisidir. Bu kategori bağlamında çeşitli seminer, eğitim ve workshoplar düzenlenecek.

Detaylı bilgi için tıklayın.

:: Iztech RoboLeague etkinliğine katılacak mısınız?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Iztech RoboLeague Tarihi Belli Oldu”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    SUPER YA BENCE DE HERKES GITMELI

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Robota ve teknolojiye meraklı herkes gitmeli güzel bir tecrübe sadece izlemeye bile gidilebilir

" Iztech RoboLeague Tarihi Belli Oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Iztech RoboLeague Tarihi Belli Oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Iztech RoboLeague Tarihi Belli Oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "