Okunma

Profesyoneller İçin Kablolu Kulaklık


02 Haziran 2009 Salı 11:38
Profesyoneller İçin Kablolu Kulaklık

GN Netcom, kablolu kulaklık pazarında ilgi gören yeni ürünü Jabra BIZ 2400’ü Türkiye’de pazara sundu. Kalite ve sağlamlığıyla ofislerin ihtiyaçlarını karşılayan Jabra BIZ 2400, üretkenlik ve verimliliği artıran sağlam ve dayanıklı profesyonel kulaklıklara ihtiyaç duyan çağrı merkezleri ve ofisler için ideal bir çözüm olarak dikkat çekiyor. Jabra BIZ 2400, gürültüyü önleyen 360 derece dönebilir kırılmaz FreeSpin mikrofon, patentli takma stilleri ve USB bağlantılı modellerinde Bluetooth bağlantısı gibi yenilikler sunuyor.


Jabra BIZ 2400, çağrı merkezlerine özel yenilikler barındırıyor.

Yüksek ses kalitesinin yanı sıra şık ve kullanıcı dostu bir tasarım sunan Jabra BIZ 2400, hem mono hem de duo hoparlör konfigürasyonu ile kullanılabiliyor. Rahat kullanımı sayesinde çalışanlar cihazı gün boyunca kulaklarında taşıyabiliyor. USB versiyonu, kullanıcıların zararlı yüksek sesleri duymasını önleyen Peakstop teknolojisi ve Avrupa Birliği İş Ortamında Gürültü Yasası’na da uyum sağlıyor.

Ses Özellikleri

:: Gelişmiş gürültü engelleme özelliği; Jabra BIZ 2400, kullanıcının dikkatini dağıtan fondaki sesi ortadan kaldıran özel bir gürültü engelleme sistemi ile birlikte geliyor. 
:: Altın kontak noktaları; sesin her zaman pürüzsüz iletilmesini sağlamak için pazardaki diğer kulaklıklardan beş kat daha kalın, altın kaplı kontak noktaları bulunuyor.


Yeni Jabra’da altın kaplı kontak noktaları bulunuyor.

:: Neodim hoparlörler; el yapımı hoparlörler, frekansa bağlı kalmaksızın en iyi kalitede ses sunabilmek için kullanıcının tercih ettiği telefon sistemine ya da ses uygulamasına adapte edilebiliyor. Jabra BIZ 2400 Serisi, geleneksel dar bant (narrow band) masaüstü telefon sistemleri (300-3,400Hz), genişbant IP telefon uygulamaları (150-6,8000Hz) ve tam hi-fi kalitesine sahip multimedia uygulamaları (80-16.000Hz) ile uyum sağlıyor.

Tasarım Özellikleri

:: Kırılmaz mikrofon; Jabra BIZ 2400, pazarda kullanıcıların mikrofon kolunu 360 derece döndürmelerine olanak tanıyan tek kulaklık olma özelliğini taşıyor. Geleneksel sabit kabloların yerini alan altın kaplı sürgü ile, Jabra BIZ 2400 hem daha kolay kullanım sunuyor, hem de kullanıcıların hiçbir zaman kırılmayacağını bilmenin gönül rahatlığıyla mikrofonu ayarlamalarını sağlıyor. 


Yeni BIZ 2400’de paslanmaz çelik malzeme kullanılıyor.

:: Paslanmaz çelik malzeme; Jabra BIZ 2400’ün ana parçalarında, cihaza maksimum sağlamlık ve göze hitap eden şık bir tasarım kazandırmak için paslanmaz çelik malzeme kullanılıyor.
:: Kevlar güçlendirilmiş kordon; Jabra BIZ 2400’ün tasarımında kıvrılma, kırılma ve hasarı önleyen güçlendirilmiş Kevlar kordonu kullanılıyor.

Konfora Yönelik Özellikler

:: Yumuşak kulaklık süngerleri ve esnek takma stilleri; Jabra BIZ 2400’ün, üst seviye stereo kulaklıklarda kullanılan süper yumuşak kulak süngerleri bulunuyor. Kulaklık; kulak kancası, boyun bandı ve baş bandı olarak 3 farklı şekilde takılabiliyor. Kulaklık ayrıca kullanıcının tercihine göre sağ ya da sol kulağa takılabiliyor ve özel olarak tasarlanmış yeni T-bar saçların dolaşmasını engelliyor.
:: Programlanabilir yumuşak tuşlar; Jabra BIZ 2400 USB, tüm gelen ve giden çağrıları kontrol etmek üzere kullanılabiliyor. Cihazın üzerinde cevapla/kapat tuşu ve hızlı komut yuvarlağının yanı sıra, belirli görevleri yerine getirmek için bilgisayar aracılığıyla da programlanabilen iki ek tuş bulunuyor. 
:: Cep telefonları için Bluetooth bağlantısı; Jabra BIZ 2400 USB, kullanıcıların PC telefonu ile cep telefonu konuşmaları arasında kesintisiz geçiş yapabilmesine olanak tanıyan dahili Bluetooth bağlantısı bulunan ilk kablolu USB kulaklık olma özelliğini taşıyor.
:: İsim etiketli elbise klipsi; Jabra BIZ 2400, kullanıcıların kendi kulaklıklarını kişiselleştirebilmeleri için isim etiketi olarak kullanılabilen bir elbise klipsi ile birlikte geliyor. Kullanıcılar jabra.com’a girerek, karşılarına çıkan çevrimiçi ekrana kullanıcı bilgilerini yazarak kulaklıklarını kişiselleştirebiliyorlar. 

Jabra BIZ 2400 Türkiye’de Tesan aracılığıyla 260 dolar + KDV’den ve 3 yıl garantiyle satışa sunuluyor. 

:: Yeni kulaklığın özelliklerini beğendiniz mi?

Bilgi için: Jabra
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Profesyoneller İçin Kablolu Kulaklık konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Profesyoneller İçin Kablolu Kulaklık ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Profesyoneller İçin Kablolu Kulaklık ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "