Jaguar’dan elektrikli otomobiller için yeni adım


01 Mart 2021 Pazartesi 13:40
ABONE OL
Jaguar’dan elektrikli otomobiller için yeni adım

JLR, Jaguar’ın elektrikli otomobil platformunu oluşturmak için yeni bir ortak arıyor. Jaguar Land Rover CEO’su Thierry Bollore, Jaguar’ın tamamen elektrikli araçlar yelpazesini genişletmek için bir tedarikçi aradığını doğruladı.

JLR, Jaguar’ın elektrikli otomobilleri için ortak arıyor

İngiliz otomobil üreticisi, Jaguar‘ın uzun vadeli geleceğini güvence altına almak için kısa süre önce markanın yalnızca 2025‘ten itibaren elektrikli araçlar üreteceğini açıklamıştı. JLR‘nin planı, gelecekteki tüm Jaguar modellerinin tek, ortak bir EV mimarisini paylaşması. Ancak şimdiye kadar, bu platformun nasıl inşaa edileceği belli değildi.

Cuma günü finansal analistlerle konuşan Bollore, düşük hacimli bir otomobil üreticisi olarak kalacak ve muhtemelen geçen yıl sattığı araçtan daha azını üreteceği için Jaguar‘ın platformu kendi bünyesinde geliştirmenin pahalı olacağını açıkladı.

Jaguar elektrikli otomobil

JLR, Jaguar’ın elektrikli otomobilleri için ortak arıyor

Ayrıca analistlere “Doğal olarak bizimle çalışmak için büyük bir istek var” diyen Bollore, markanın önceden var olan bir EV platformunu kullanma hakkında “bir dizi aktörle” konuştuğunu da belirtti.

Şirketin CEO‘su ayrıca, ortak ve platform seçiminin kısmen gelecekteki Jaguar modellerinin tasarımları tarafından belirleneceğini söyledi ve tasarımların oranına saygı duyulmalı dedi.

Jaguar Land Rover’ın tasarım başkanı Gerry McGovern ise konu ile alakalı yatırımcı çağrısında “Harika tasarım hacimle başlar. Jaguarların oldukça farklı oranlara sahip olacağı açıktır. Bu nedenle, bahsettiğim nefes kesen Jaguarları vermek için kullanabileceğimiz veya iyileştirebileceğimiz mimariler açısından orada fırsatlar aramalıyız.” açıklamasında bulundu.

İlginç bir şekilde Bollore, Jaguar’ın bir tedarikçi bulamaması durumunda platformu kendi bünyesinde geliştirmek zorunda kalacağını da söyledi. “Platformu dahili olarak geliştiriyor olabiliriz, ancak tasarımın yönlendirilmesi gerekiyor. Bu ürünler muhteşem bir şekle dönüşmedikçe Jaguar ile yaptığımız şeyi yapmanın bir anlamı yok” dedi.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Jaguar’dan elektrikli otomobiller için yeni adım konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Jaguar’dan elektrikli otomobiller için yeni adım ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Jaguar’dan elektrikli otomobiller için yeni adım ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  2. 2 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  3. 3 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  4. 4 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  5. 5 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  6. 6 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  7. 7 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  8. 8 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  9. 9 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  10. 10 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme