Okunma

Jailbreak’li iPhone’da Pokemon GO Oynayın!


29 Temmuz 2016 Cuma 09:30
Jailbreak’li iPhone’da Pokemon GO Oynayın!

PanGu ekibi geçtiğimiz günlerde iOS 9.3.3 Jailbreak aracını yayınlamıştı. Jailbreak ile iOS‘e yeni özellikler ekleyebiliyorsunuz. Ancak bunun getirisi olduğu gibi bir takım götürüsü de oluyor. Örneğin; bankacılık uygulamaları cihazınız Jailbreak’li olduğu için çalışmayabiliyor. Bu uygulamalara şu sıralar sükse yapan Pokemon GO da eklendi.

Pokemon GO, Jailbreak’li bazı cihazlarda açılış sırasında çökebiliyor. Jailbreak’siz cihazlarda bile server problemi yaşayan Pokemon GO‘nun, açılış sırasında çökmesi bazı kullanıcıları oldukça sinirlendiriyor. Hem Jailbreak’li iPhone kullanmak hem de Pokemon GO oynamak isteyenlere müjdeli bir haberimiz var. 

Adım adım Jailbreak’li iPhone’da Pokemon GO oynama!

1. Adım: Cydia uygulamasını açın. Sources bölümüne tıklayın. Daha sonra “Edit” seçeneğine tıklayın. Sol bölümde “Add” ibaresi yer alacak buna tıklayın.

16-07/29/pokemon-go-jailbreak.png

2. Adım: Açılan repo ekleme penceresine “http://cokepokes.github.io/” yazıp “Add Source” seçeneğine tıklayın. Repo yükleme esnasında bir takım indirme işlemleri yapacak.

16-07/29/repo-pokemon-go-on-jailbroken-device.png

3. Adım: Repo eklendikten sonra “Changes” bölümüne tıklayın ve “Masterball” Tweak’ini indirin.

4. Adım: iPhone’u yeninden başlatın.

Bu işlemleri uyguladıktan sonra Jailbreak’li iPhone’da Pokemon GO’yu çökme yaşamadan oynayabilirsiniz. Daha stabil Jailbreak’li iPhone kullanmak için Cydia’da Repo’ları güncellemeyi unutmayın.

:: Pokemon GO oynuyor musunuz?


yazarEnder Öztürk

Teknolojinin her alanında bilgi sahibi olan Ender, oyun ve mobil dünyayı yakından takip ediyor. Ender ayrıca Nintendo ve iOS tutkunudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

“Jailbreak’li iPhone’da Pokemon GO Oynayın!” üzerine 7 yorum

 1. SDN Okuru dedi ki:

  kanka ben botla kasiyorum daha iyi

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Pokemon Go yu apk indirmek garantiyi bozar mı

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Ender bey bu arada 9.3.3 ün untethered yayınlandı heralde biz pek anlamıyoruz bi bakarmsnz pangu'ya aksama konu bekliyoruz snden :))) iyi calısmalaaar

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Ben bunu 1 ay önceden oynuyordum zaten 9.0.2 🙂 masterball değilde pokepacth ile.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  teşekkürler işe yaradı

Yorum yazın

Geri bildirim