Okunma

James Cameron 3D Dünyasını Eleştirdi


28 Ekim 2010 Perşembe 13:00
James Cameron 3D Dünyasını Eleştirdi

Geçtiğimiz yılın en çok ses getiren filmi Avatar, 3D teknolojisinin tüm dünya tarafından popülerleşmesini sağladı. Bir yıl içerisinde tüm dünya bu teknolojiyi tekrar keşfetti ve firmalar için yeni bir pazar oluştu.

Tek bir filmin başlattığı çılgınlık sayesinde bu yıl 30‘dan fazla üç boyutlu film gösterime girecek. Bir anda televizyonlara kadar sıçrayan 3D teknolojisiyle ilgili peki Avatar‘ın yönetmeni James Cameron neler düşünüyor?

 

 

Terminator 1-2, Abyss ve Titanik gibi filmleriyle teknolojiyi yönlendiren ünlü yönetmen 3D TV‘leri hiç beğenmediğini açıkladı.

Fikir olarak takdir ettiği bu alt sektörün günümüz 3D teknolojisini 5 yıl geriden takip ettiğini belirten ünlü yönetmen bu ürünlerin daha gelişmesi gerekiğini de sözlerine ekledi.

Google Ve James Cameron’dan Gizli Proje

Avatar 2‘nin değerinin gerçekten anlaşılması ve tüm dünyanın bu filmin görselliğini eşit yaşaması için filmin 2014 yılında gösterime gireceği de James Cameron tarafından açıklandı.

Muhalif tavırlarıyla tanınan yönetmen üçüncü boyut sayesinde dünyayı korumanın mümkün olacağını da belirtti.

3D belgeseller sayesinde insanların doğa katliamlarını gerçekten oraya gitmiş gibi yaşayabileceğnii söyleyen Cameron bu sayede kişilerin daha duyarlı davranacağına inandığını da sözlerine ekledi. 

James Cameron bu açıklamaları yaptığı kişiyse oldukça ilginç. Google yöneticisi Eric Schmidt Cameron’la yaptığı toplantıda bu bilgileri aldığını bugün basına açıkladı. Schmidt ayrıca Cameron’la birlikte Silikon Vadisi ve Hollywood’un birlikte çalışacağı yeni bir proje üzerinde kafa yorduklarını belirtti.

:: James Cameron’ın 3D televizyonlar hakkındaki fikirlerine katılıyor musunuz? Sizce Google ve Cameron ne gibi bir proje üzerinde çalışıyor olabilir?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" James Cameron 3D Dünyasını Eleştirdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere James Cameron 3D Dünyasını Eleştirdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda James Cameron 3D Dünyasını Eleştirdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "