Japon milyarder Ay yolculuğu için sekiz kişi arıyor


03 Mart 2021 Çarşamba 08:30
ABONE OL
Japon milyarder Ay yolculuğu için sekiz kişi arıyor

Japon milyarder Yusaku Maezawa, halkı; Ay çevresindeki özel görevinde SpaceX‘in Starship’inde; seyahat için başvuruda bulunmaya davet etti ve yalnızca seçkin bir grupla yolculuk edeceğini duyurdu. Yolculuk şu anda 2023 için planlanıyor, ancak bu tarih geçerli olmayabilir.

Maezawa, yarışma başvurusunun yayınlandığı bir videoda, “Her türden geçmişe sahip insanların katılmasını istiyorum. Toplamda 10 ila 12 kişi olacak, ancak 8 kişiyi gezintiye davet edeceğim.” açıklamalarında bulundu.

Japon milyarder kendisiyle beraber Ay yolculuğuna çıkacak sekiz kişi arıyor

Japonya’nın en büyük çevrimiçi moda perakendecisinin kurucusu Maezawa’nın kişisel serveti yaklaşık 2 milyar dolar. Maezawa, 2023’te altı günlük bir ay uçuşu görevinde kendisine eşlik etmesi için “dünyanın dört bir yanından altı ila sekiz kişiyi” getirmeyi amaçlayan Ay Projesini duyurdu.

Yolculuk için şimdilik iki seçim kriteri bulunuyor. Biri “Diğer insanlara ve bir şekilde daha büyük topluma yardım etmek için sınırlarını zorlayabilen” diğeri ise “Benzer istekleri paylaşan diğer mürettebat üyelerini desteklemeye istekli” olan kişiler arasından seçim yapılacak.

Proje son iki yıldır sürekli değişiyordu. Ocak 2020’de Maezawa, Ay çevresinde kendisine eşlik edecek kadın bir partner aramak için kampanya başlattı. Yarışma için bir web sitesi 27.722 başvuru aldı. Ancak yarışma haftalar sonra, kişisel nedenlerden dolayı iptal edildi.

Maezawa’nın yaptığı duyuru, seçilen astronotların görev için nasıl eğitim alacaklarına dair herhangi bir ayrıntı içermiyor. Ancak açıklanmayan bilet fiyatının kendisine ait olduğunu açıkça belirtti: “Tüm koltukları satın aldım. Bu özel bir yolculuk olacak.” açıklamasında bulundu.

Projeye dahil olmak istersen buraya tıklayabilirsin

https://static.shiftdelete.net/wp-content/uploads/2021/03/japon-milyarder-ay-yolculugu-icin-sekiz-kisi-ariyor-1.jpg

Starship, SpaceX’in insanları ve gelecekteki görevlerde 100 tona kadar kargoyu derin uzaya taşımak için tasarlanmış yeni nesil, tamamen yeniden kullanılabilir Mars roket sistemidir. Şimdiye kadar roketler yalnızca deneme amaçlı uçtu ve her iki test de iniş girişimleri sırasında ateşli patlamalarla sonuçlandı.

SpaceX‘in diğer mürettebat aracı Crew Dragon zaten operasyonel aşamada kullanılıyor. Ayrıca özel astronotlar ve turistlerle gelecekteki uçuşları için çalışmaları devam ediyor. Meşe palamudu şeklindeki kapsül; geçen yıl NASA’nın Ticari Mürettebat Programı kapsamında ilk iki astronot ekibini Uluslararası Uzay İstasyonu‘na uçurdu.
yazarEnes Emre Kılınç

Çocukluğundan beri meraklı olduğu bilim ve teknoloji alanlarında içerik üretmeyi seven Enes Emre aynı zamanda Biyomedikal Mühendisliği okuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Bende duraktayım. Otobüs bekliyorum

" Japon milyarder Ay yolculuğu için sekiz kişi arıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Japon milyarder Ay yolculuğu için sekiz kişi arıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Japon milyarder Ay yolculuğu için sekiz kişi arıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  2. 2 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  3. 3 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  4. 4 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  5. 5 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  6. 6 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  7. 7 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  8. 8 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  9. 9 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  10. 10 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!