Okunma

Google Bizi Gözetlemesin!


20 Aralık 2008 Cumartesi 11:48
Google Bizi Gözetlemesin!

Google‘ın dünyayı uydudan dikizleme yazılımı Google Earth, belirli noktalarda kameralar aracılığıyla Street View özelliğini sunuyor. Street View ile uydudan geçmiş zamana ait görüntüler yerine anlık veya çok yakın zamanda kaydedilmiş görüntüler mevcut. Japonya’da oluşturulan bir hareket ise Google’ın Street View özelliğini kişisel mahremiyete zarar verdiği için kaldırılmasını istiyor. Hukukçular, öğrenciler, akademisyenler ve gazetecileri bir araya toplayan hareket, Google Street View‘in vatandaşların anayasal mahremiyet haklarını ihlal ettiğini belirtiyor. Önümüzdeki günlerde Japonya‘da Google’ın başına bazı sorunlar açılacağını söyleyebiliriz.

:: Google bizi de gözetlemeye başlayacak mı?
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google Bizi Gözetlemesin! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Bizi Gözetlemesin! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Bizi Gözetlemesin! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "