Okunma

280 km hızla kapısı açık giden hızlı tren korkuttu


21 Ağustos 2019 Çarşamba 22:30
280 km hızla kapısı açık giden hızlı tren korkuttu

Hızlı tren teknolojisi ülkesi denince akla gelen ülkelerden biri olan Japonya, bir tren kazasının eşiğinden döndü. 280 km hız eşliğinde kapısı açık bir şekilde giden bir hızlı tren, ülkede sansasyon yarattı. Peki, yaşanan olayda can kaybı oldu mu?

Japonya hızlı tren kazasından kıl payı kurtuldu

Japonya’nın kuzeydoğusunda yer alan Sendai şehrinden başkent Tokyo’ya giden ve East Japan Railway Co şirketine bağlı olan bir araç, 40 saniye boyunca kapısı açık bir şekilde yolculuğuna devam etti. İlgili olayda herhangi bir can kaybı yaşanmadı.

hızlı tren

Tren operatörü, ilgili sorunun kapıları manuel olarak açan ve manuel olarak kapatan cihazı devre dışı bırakmayı unutan bir temizlik işçisinden kaynaklandığını söyledi. Hayabusa No. 46 isimli hızlı trenin şefi, araçtaki dokuzuncu bölmenin kapısının açık olduğunu fark etti.

Tren şefi, hızlı treni tünel içerisinde acil olarak durdurmak zorunda kaldı. 15 dakikalık bir kontrol işleminden sonra her şey yoluna girdi. Yaklaşık 340 yolcunun bulunduğu ulaşım aracında olay sırasında kimse kapının yanında durmadığı için bir sıkıntı çıkmadı.

japonya hızlı tren

Hızlı tren, 19 dakika sonra son varış yerine ulaştı. Sorun, yaklaşık 3.300 yolcuyu etkiledi ve Japon hızlı tren sistemlerini 28 dakika boyunca geciktirdi. Tren, Sendai’den saat 10.15’te ayrıldığında kapı kapatılmıştı ve bu yüzden hata fark edilmedi.
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “280 km hızla kapısı açık giden hızlı tren korkuttu”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Arkadaşım bilgin yoksa yorum yapma. Uzmanlık bilgisi dahilinde konuş. Helikopterler yangın anında uçaklara göre daha hızlı müdahale edebilen. Tur durumu uçaklara göre daha fazla olan araçlardır. Bu sebepten dolayı da uçaklara ihtiyaç duyulmuyor. Ki yorumunun haberle hiçbir alakası olmaması senin sadece art niyetini gösterir

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Ben bu trenlere bindim şinkansen diyorlar bunlara. Gerçekten büyük kaza atlatmışlar. Tüm nipponlara geçmiş olsun.

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bizde yangın söndürme uçaklarını çalıştırmak için uğraşıyoz koskoca devletin 3 tane uçağı tamir edecek parası yok çok yazık…

  1. Anonim dedi ki:

   Sallama

" 280 km hızla kapısı açık giden hızlı tren korkuttu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 280 km hızla kapısı açık giden hızlı tren korkuttu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 280 km hızla kapısı açık giden hızlı tren korkuttu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "