Okunma

Japonlar İnternete Doydu


06 Nisan 2009 Pazartesi 13:28
Japonlar İnternete Doydu

2007 verilerine göre nüfusu 127 milyon olan Japonya’da internet kullanıcılarının sayısı 90 milyona ulaştı. Japonya İçişleri ve İletişim Bakanlığı’nın açıkladığı verilere göre bir önceki yıla göre 2.8 milyon artan internet kullanıcı sayısı 90.91 milyona ulaştı. 6 yaş ve üstündeki tüm kullanıcıların kabul edildiği araştırmaya göre toplam nüfusa oran yüzde 75’i bulmuş durumda.


Japonların yüzde 53’ü fiber optik üzerinden internete bağlanıyor.

Ülkede genişbant internet sahibi olanların oranı da Türkiye dahil olmak üzere gelişmekte olan ülkeleri kıskandıracak türde. Tüm internet kullanıcıları arasında bırakın bakır kablolar üzerinden olanı, fiber optik kablolar üzerinden internete erişenler yüzde 53’lük paya erişmiş durumda. Japonya, toplam kullanıcı sayısına bakıldığında ABD ve Çin’in ardından üçüncü sırada bulunuyor.

:: Ülkemizde fiber optik kablolar ne zaman evimize kadar gelir?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Japonlar İnternete Doydu”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Fiberoptik Kablolar kullanılıyor bu sayde internet hızı bir hayli yükseliyor fakat bizim ülkemizde bu olanak Malesef yok.

" Japonlar İnternete Doydu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Japonlar İnternete Doydu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Japonlar İnternete Doydu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "