JBL durmuyor: Gözlüğe takılan cihaz JBuds Frames


08 Ocak 2021 Cuma 21:20
JBL durmuyor: Gözlüğe takılan cihaz JBuds Frames

JBL kısa süre önce pek çok kulaklık modelini tanıttı. Bunun ardından JBL’in gözlük çerçevesine takılan kulaklık modeli ortaya çıktı. JBL JBuds Frames olarak adlandırılan bu cihaz oldukça ilginç bir tasarıma sahip görünüyor. İşte cihaz hakkında bildiğimiz her şey:

JBL JBuds Frames gözlük çerçevelerine takılabiliyor

Teknoloji her geçen gün farklı alanlarda çözümler sunuyor. JBL de ses noktasında geliştirdiği cihazlar ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Özellikle hoparlör, ses sistemleri ve kulaklık gibi cihazlarıyla kullanıcıların beğenisini kazanan ABD merkezli şirket, ilginç bir tasarıma sahip kulaklık modelini tanıttı. CES 2021 öncesinde hızlı davranan ve yeni ürünlerini bir bir kullanıcıların karşısına çıkartan JBL şimdi de gözlük çerçevelerine takılabilen bir ses cihazıyla şaşırtıyor.

JBL imzası taşıyan JBuds Frames, iki farklı yapıdan oluşuyor. Gözlük çerçevelerine yerleştirilen yapısıyla dikkat çeken cihaz, gözlük saplarına takılıyor ve kulağın tam üst kısmınadan ses akışı sağlıyor. Bluetooth özelliğine sahip JBuds Frames temelde hoparlör gibi bir işlev görüyor ancak kulaklık olarak konumlandırılıyor.

JBuds Frames-ozellikleri-00

Cihaz iki modülden oluşuyor, farklı boyutlardaki gözlük sapları için farklı başlıklarla gelen kulaklık, 16 mm’lik ses sürücülerine IPX4 sertifikasına ve fiziksel düğmelere ev sahipliği yapıyor. Toplamda 8 saatlik kullanım sunan ve 12 gramlık ağırlığı ile bizleri karşılayan kulaklıkta mikrofon bulunmuyor.

JBuds Frames-ozellikleri-00

Biraz kaba görünen tasarımının ardında yüksek ses performansı sunduğu ve bu sesi de dışarıya herhangi bir şekilde taşımadığı aktarılıyor. Bu ses cihazının illaki gözlük saplarına takılmasına gerek yok, zira tek başlarına da kullanılabiliyor. Birkaç ay içinde satışa çıkması planlanan kulaklıkların 50 dolarlık bir fiyat etiketi olacak.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
8 gün önce

Saçma

" JBL durmuyor: Gözlüğe takılan cihaz JBuds Frames konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere JBL durmuyor: Gözlüğe takılan cihaz JBuds Frames ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda JBL durmuyor: Gözlüğe takılan cihaz JBuds Frames ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  2. 2 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  3. 3 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  4. 4 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  5. 5 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  6. 6 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  7. 7 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  8. 8 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  9. 9 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  10. 10 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!