JBL yeni kulaklık modellerini tanıttı!


08 Ocak 2021 Cuma 13:28
JBL yeni kulaklık modellerini tanıttı!

Kulaklıklar noktasında adından söz ettiren JBL, CES 2021 öncesi yeni kulaklık modellerini görücüye çıkarttı. Gürültü engelleme özelliğine sahip kulak içi kulaklığının yanında, farklı tasarım ve özellikte kulak üstü kulaklıklarını karşımıza çıkarttı. JBL yeni kulaklıkları ile dikkat çekiyor, işte kulaklıkların özellikleri ve fiyatları:

JBL yeni kulaklıkları ile sahnede yerini alıyor

JBL Live Pro Plus ve JBL Live Free NC Plus olarak adlandırılan kulak içi kulaklıklar TWS ve Qi şarjı destekliyor. İki kulaklık modeli de tam şarj olduktan sonra 7 saatlik bir kullanım sunuyorken, şarj kutularıyla beraber sırasıyla 21 saat ve 14 saatlik kullanım sunuyor. Live Pro Plus modelinde IPX4 sertifikasıyla suya karşı korunurken, Live Free NC Plus modeli IPX7 sertifikasına sahip. Klasik ve şık bir tasarımla gelen bu Live adlandırmasına sahip kulaklıklar 14 Mart tarihi ile satışa çıkıyor.

JBL yeni kulaklıkları-00

JBL’in bir diğer kulaklık serisi ise ‘Tour’ oluyor. İş profesyonelleri için özel olarak geliştirilen kulaklık serisinin içinde yine bir kulak üstü bir de kulak içi kulaklık bulunuyor. Bu iki model CES 2021’de en iyi inovasyon ödülünü almayı başarmış. Seride iki kulaklık modeli bulunuyor. JBL Tour ONE kulak üstü gürültü önleyici kulaklıklar ve JBL Tour Pro Plus TWS yani gerçek kablosuz kulak içi kulaklıklar olarak sıralanabilir.

Adaptif gürültü engelleme özelliğine ek olarak her iki modelde de JBL’in geliştirilmiş ses, Adaptive Ambient Aware ve TalkThru teknolojisine yer veriliyor. Alexa ve Google’ın sesli asistanlarıyla etkileşime geçebilen cihazların tasarımları da oldukça kompakt ve şık duruyor.

JBL yeni kulaklıkları-01

JBL Tour ONE, kullanıcılara gerçek zamanlı olarak gürültü engelleme özelliği sunuyor ve adaptif ses ile birlikte ayarlama yapmayı sağlıyor. Kulaklığa yerleştirilen özel bir düğme sayesinde kullanıcılar dış seslerden kendilerini uzaklaştırabiliyor. 40 mm dinamik sürücelere yer verilen kulaklık yalnızca Bluetooth açıkken 50 saatlik toplam müzik çalma süresi sunuyor.

Gürültü engelleme ve Bluetooth açıkken 25 saat kullanılabilen kulaklık, hızlı şarjı destekliyor ve 10 dakikalık şarj ile 2 saatlik oynatma süresi sunuyor. 4 farklı mikrofon teknolojisi kullanılan kulaklık USB-C ile şarj oluyor ve özelleştirilebiliyor.

JBL Tour Pro Plus özellikleri

JBL yeni kulaklıkları-01

JBL Tour Pro Plus, tasarım olarak Samsung’un Buds serisine benzese de farklı bir yapı üzerine inşa ediliyor. Adaptif(uyarlanabilir) gürültü engelleme teknolojisine diğer model gibi sahip olan kulaklık, dış sesleri kapatarak, arka plan sesini açmayı sağlıyor.

Kablosuz formda tasarlanan kulaklık hızlı eşleşme sunuyor. 6.8 mm dinamik ses sürücülerine yer verilen kulaklıkta 30 saatin üzerinde toplam müzik oynatma sağlanıyor. Aktif gürültü engelleme özelliği açıldığında 6 saat, yalnızca Bluetooth ile 8 saat kullanım sunan kulaklık yine önceki model gibi hızlı şarjı destekliyor. Kulaklık 10 dakikalık şarj ile 1 saatlik oynatma sunuyor. IPX4 sertifikasıyla gelen kulaklık 3 mikrofona sahip.

Tour serisi 30 Mayıs 2021 tarihinde satışa çıkacak ve JBL Tour ONE 300 dolar, JBL Tour Pro Plus modeli ise 200 dolar gibi bir fiyat etiketiyle sunulacak.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
10 gün önce

JBL cop Sainsbury’s vs £35-£40 arasi.

" JBL yeni kulaklık modellerini tanıttı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere JBL yeni kulaklık modellerini tanıttı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda JBL yeni kulaklık modellerini tanıttı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  2. 2 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  3. 3 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  4. 4 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  5. 5 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  6. 6 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  7. 7 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  8. 8 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik
  9. 9 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  10. 10 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!