Okunma

Jeff Bezos, Amazon hissesi satmaya doymuyor


06 Ağustos 2019 Salı 15:04
Jeff Bezos, Amazon hissesi satmaya doymuyor

Daha önce Amazon hissesi satma haberleriyle gündeme gelen amazon.com kurucusu Jeff Bezos yeni bir hisse satışıyla daha adından söz ettirdi. Bezos’un şirkete ait 531.852 hisseyi sattığı öğrenildi. Toplam hissesinin yaklaşık yüzde 1’ini satan Bezos, 990 milyon dolar değerinde işlem gerçekleştirdi. Milyarder ayrıca bilinmeyen bir vakıf kuruluşuna 500.000 dolar değerinde 268 hisse bağışta bulundu.

Temmuz ayının son üç gününden bu yana 965.612 Amazon hissesi satıldı. 1.8 milyar dolardan fazla gerçekleşen satış işlemi ile birlikte amazon.com hisseleri yüzde 2,5 oranında satıldı.

amazon-com-hisseleri-satildi

Amazon hissesi satmak bir strateji mi?

Alınan bilgilere göre Bezos tarafından gerçeleştirilen bu satış işlemleri ticaret planının bir parçası olarak gerçekleştirildi. Stratejinin detayları bilinmezken Amazon sözcüsü Dan Perlet, satışlar hakkında açıklama yapmaktan kaçındı.

Genellikle bu tarz satış işlemleri şirketlerin pazar performanslarında düşüş olduğu düşüncesini akıllara getiriyor. Daha önce Wall Street tarafından açıklanan Amazon’un ikinci çeyrek kazancı 63.4 milyar dolar ile beklenenden daha düşük gelmişti. amazon-com-hisseleri-satildi

Federal yetkililer tarafından sorgulama altında olan amazon.com’un ABD Savunma Bakanlığı ile imzalaması muhtemel 10 milyar dolar değerindeki bir bulut bilişim sözleşmesinin geciktiği bilgisine de ulaşıldı.

Bezos, her ne kadar Amazon’un bir kısmını satsa da 57.6 milyar dolar değerinde hissesi ile şirketin yüzde 11’ine sahip ve şirketin en büyük hissedarı olarak karşımıza çıkıyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Jeff Bezos, Amazon hissesi satmaya doymuyor”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Bize süper yararı olab bir makale olmuş. Gerçekten zenginin mali zügürdü yormali

  2. Anonim dedi ki:

    Umarım yanlış kararlar alıp iflas etmez. Musk ve bezos gibi adamlar insanlığa lazım.

" Jeff Bezos, Amazon hissesi satmaya doymuyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Jeff Bezos, Amazon hissesi satmaya doymuyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Jeff Bezos, Amazon hissesi satmaya doymuyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "