Jeff Bezos dolarlarını çoktan kurtarmış!


26 Mart 2020 Perşembe 12:45
Jeff Bezos dolarlarını çoktan kurtarmış!

Amazon’un kurucusu Jeff Bezos geçen ay yaptığı tam zamanlama hamlesi ile konuşuluyor! Wall Street Journal tarafından yapılan yeni bir analiz, ABD’deki üst düzey yöneticilerin Şubat başlangıcı ile geçen hafta sonu arasında kabaca 9.2 milyar dolarlık hisse senedi sattığını ve yöneticilerin 1.9 milyar dolarlık potansiyel bir zararı kurtardığını gösteriyor. Jeff Bezos, Şubat başında 3.4 milyar dolar değerinde Amazon hisselerinin yüzde üçünü sattı.

Bezos’un öngörüsü zarardan kurtardı

Wall Street Journal, ABD‘deki dev şirketlerin yöneticilerinin, Şubat ayı başı ile geçen haftanın sonu yaptıkları satışların yöneticilere yaklaşık 1,9 milyar dolarlık tasarruf sağladığı bildirildi. 1 Şubat ve 19 Mart tarihleri ​​arasında ABD’de işlem gören şirketlerin kurumsal yetkilileri tarafından hisse senedi satışlarıyla ilgili 4.000’den fazla başvuru incelendi. En büyük satışı gerçekleştiren ise Amazon’du. Amazon’da toplam 3,4 milyar dolar satan Jeff Bezos, Şubat ayının ilk haftasında, borsa zirveye çıkmadan kısa süre önce hisselerini sattı.

Binlerce yöneticinin benzer hareketler yaptığı bildirildi. 150’den fazla yönetici, Şubat ve Mart aylarında, en az 1 milyon dolar şirket hissesi sattı. Ancak hiçbiri Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’tan daha fazlasını yapamadı.

Bezos, Corona virüsü ABD’yi tam olarak vurmadan harekete geçti

Jeff Bezos

Satış, son verilere göre Bezos’un Amazon işletmelerinin kabaca yüzde 3’ünü temsil ediyordu. Amazon, Şubat ayının ilk haftasında neredeyse 12 ay boyunca sattığı stok kadar satış yaptı. Bezos, Corona virüsün piyasada önemli bir etkisinin olacağını anlayarak harekete geçti. Net serveti 110 milyar dolar olarak tahmin edilen Bezos’un Pazartesi gününe kadar Amazon hisselerini satışa sunmamış olsaydı kağıt üzerinde en az 317 milyon dolar zararla karşılaşacaktı. Başka bir deyişle, Bezos tam zamanlamasıyla zirvede bıraktı. 19 Şubat zirvesinden kısa bir süre sonra S&P 500 endeksi, tarihin en hızlı yüzde 30’luk satışını gerçekleştirdi ve Büyük Buhran döneminde hissedilen düşüşleri bile aştığı bildirildi.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Jeff Bezos dolarlarını çoktan kurtarmış!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Bir insan bu kadar para neden kazanır ne gerek var bu kadar çok paraya anlamak imkansiz

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Vah zavallı vah ya o paraları kurtarmasaydı ne yapacaktı çöpten yiyecek toplardı kefenin cebine koydurur öbür tarafta da lüks içinde yaşamasını devam ettirir

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  iyi artık tepe tepe kullanır o dolarları, new yorkun mobil morglu sokaklarında…

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  akıllı adam helal olsun….

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  Cefy bezos amazonu kuracağı zaman tüm aile bireylerini topluyor ve girişimi için maddi destek istiyor. Annesinin ilk sözü ” kim internetten kitap satın alirki” oluyor. Nerden nereye siz siz olun hayallerinizden asla vazgeçmeyin gençler.

" Jeff Bezos dolarlarını çoktan kurtarmış! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Jeff Bezos dolarlarını çoktan kurtarmış! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Jeff Bezos dolarlarını çoktan kurtarmış! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
 2. 2 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
 3. 3 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
 4. 4 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
 5. 5 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
 6. 6 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
 7. 7 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
 8. 8 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
 9. 9 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
 10. 10 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?