Okunma

Jeff Sutherland Türkiye’de


24 Ekim 2013 Perşembe 13:08
Jeff Sutherland Türkiye’de

Ankara merkezli Scrum Turkey topluluğu, Scrum’ın yaratıcısı Jeff Sutherland’i İstanbul’da IT sektörü ile buluşturuyor. Jeff Sutherland, Scrum’ın yaratıcısı olmasının yanı sıra, Agile Metodolojilerin temeli sayılan ve 2001 yılında yayınlanan Agile Manifesto’nun da oluşturulmasında yer almış dünyaca ünlü bir bilim adamıdır.

İlk Scrum uygulamasını 1993 yılında başarıyla gerçekleştiren Dr. Jeff Sutherland, yaklaşık 20 yılı aşkın süredir Scrum’ın gelişmesi için çalışmalarını sürdürmektedir.

Scrum’ı, kuralları çok basit ancak uygulanması ve uzmanlaşması zor olan bir agile yazılım geliştirme metodolojisi olarak tanımlayabiliriz. Scrum, karmaşık ürün geliştirme işlemini destekleyen bir agile çerçevedir. Bu çerçeve, Scrum Takımlarını ve ilgili rolleri, toplantıları, süreç çıktılarını ve kuralları içermektedir.

Jeff Sutherland, Türkiye’ye gerçekleştireceği bu ilk ziyaretinde, kar amacı gütmeyen Scrum Turkey organizasyonunda 2 farklı etkinlikle bilişim sektörü çalışanlarıyla bir araya gelecek.

Bu etkinliklerin ilkinde Jeff Sutherland, onur konuğu olarak bir konuşma gerçekleştirecek. 16 Ocak 2014 Perşembe günü saat 19:00 – 21:00 saatleri arasında düzenlenecek bu etkinliğe katılım ücretsiz olacak.

Jeff Sutherland ikinci etkinlik olarak, 16 – 17 Ocak 2014 tarihlerinde Certified Scrum Master (CSM) eğitimi düzenleyecektir. Eğitim sonunda katılımcılar Scrum’ın yaratıcısı Jeff Sutherland’den Scrum Master sertifikası alma şansına sahip olacak. Eğitime katılım şartları ve ilgili tüm detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

:: Eğitime katılacak mısınız?

 
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Jeff Sutherland Türkiye’de konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Jeff Sutherland Türkiye’de ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Jeff Sutherland Türkiye’de ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "