Okunma

Jerry Yang İstifa Etti


18 Ocak 2012 Çarşamba 07:18
Jerry Yang İstifa Etti

Son yıllarda rakipleri karşısında kan kaybeden Yahoo‘da sular durulmuyor. Birkaç yıldır farklı firmalara satılması gündemde olan şirkette kuruculardan olan Jerry Yang yönetim kurulundan istifa etti. İstifanın ana sebeplerinden biri yönetim kurulundan gelen baskılar olduğu düşünülüyor.

2008 yılında Microsoft tarafından 44 milyar dolarlık bir teklif alan Yahoo, bu teklifi reddetmişti. Bu red yüzünden yönetim kurulu üyeleri ile arası açık olan Yang, istifası ile kurulu bir nebze olsun rahatlattı.

Yahoo‘nun satışı ya da yeniden yapılandırması konusunda önemli engellerden biri olan Yang‘ın yönetim kurulundan ayrılması bazı uzmanlar tarafından olumlu olarak karşılandı.

Yahoo dışındaki işlere odaklanacağının altını çizen Yang, şirketin mevcut yönetimini de desteklediğini açıkladı.

:: İstifayı nasıl değerlendiriyorsunuz?

 
yazarÖzgür Çetin

10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Jerry Yang İstifa Etti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Jerry Yang İstifa Etti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Jerry Yang İstifa Etti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "