Okunma

Jetgiller’in Evleri Gerçek Olacak


02 Mart 2010 Salı 10:00
Jetgiller’in Evleri Gerçek Olacak

İnşaat sektörü de yakın bir gelecekte teknolojinin nimetleriyle birleşmeyi hedefliyor. MRT Livtom, adlı firma bu birleşme için entegre yaşam alanı yönetim sistemi adlı bir proje geliştirdi. Kısaca Homix diye anılan bu sistemde, site yönetiminden bina sakinlerinin sosyal yaşamlarına kadar her türlü detay teknoloji tarafından yönetiliyor.

 

Sistem, binaların içerisinde bulunan ve özel bir yazılımla desteklenmiş terminallerin yardımıyla çalışacak. Jetgiller çizgi filmini andıran teknolojide,  site yönetimine yönelik aidat ve genel gider takibi gibi bilgiler ile site içi haberleşme duyuruları yine bu sistem üzerinden öğrenilebilecek.


Bir dönem bize inandırıcı gelmeyen bu evlerin içinde yaşayabileceğiz

Ev doktorla konuşmanıza olanacak sağlayacak

Ayrıca proje kapsamında,  sağlık, eğitim, alışveriş, güvenlik, eğlence gibi hizmetlerin de  sistem üzerinden tüketicilere ulaştırılması hedefleniyor.  Firma yetkilileri, Homix teknolojisini online bağlantılar ve asistanlık hizmetleriyle de entegre etmeyi düşünüyor. Bu sayede kullanıcılar, evlerinden hiç çıkmadan dijital dil kursuna dahil olabilecek.

Firma online hizmetler sayesinde, doktorunuzla görüntülü olarak konuşabileceğinizi de iddia ediyor.

Yapılan anlaşmalarla birlikte sistem şu anda yapımı devam eden 3.500‘da kullanılmaya başlayacak. MRT Livtom tarafından 5 yıllık bir Ar-Ge çalışmasıyla geliştirilen Homix’in önümüzdeki 5 yıl içerisinde 50.000 konutta yer alması hedefleniyor.

:: Bu tarz bir teknolojik evde yaşamak ister misiniz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Jetgiller’in Evleri Gerçek Olacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Jetgiller’in Evleri Gerçek Olacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Jetgiller’in Evleri Gerçek Olacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "