Okunma

Jetpack gerçek oldu VIDEO


10 Mart 2010 Çarşamba 10:31
Jetpack gerçek oldu VIDEO

Bilimkurgudan James Bond filmlerine kadar Hollywood‘un değişmezi olan jetpack‘ler tüketiciyle buluşmaya hazırlanıyor. Sırtına takan kişinin havada süzülmesini sağlayan bu cihazların aslında tarihi İkinci Dünya Savaşına dayanıyordu.

Nazi‘ler tarafından tasarlanan bu cihazlar o dönemin imkânları nedeniyle hiçbir zaman başarılı olamadı. Ancak soğuk savaş, döneminde özellikle casusluk faaliyetleri için geliştirilen bu cihazlar, büyük ölçüde yakıt istemesine rağmen hiçbir zaman, filmlerdeki örnekler gibi uzun yolculuklarda kullanılacak hale getirilemedi.

#http://video.shiftdelete.net/y/870c2d60fbcc5b92e8077fb409142aa7.flv#

50 yıllık hayal gerçek olacak

Sivil havacılığın gelişmesiyle birlikte, 50 yıldan daha fazla süredir uçmayı bekleyen jetpack‘ler daha işlevsel olarak tekrar tasarlandı. Martin adlı bir firma tarafından hazırlanan bu jetpack’ler yakın zamanda satışa sunulacak.

Hala filmlerdeki haline ulaşmamış olan bu cihazlar, casusların kullandığı ürünlere göre daha az enerji harcıyor ve yaklaşık 30 dk havada kalabiliyor.

Ancak, kişisel uçuş keyfinin ücreti bir hayli pahalı. Martin’den bir jetpack satın almak için 86 bin dolar ödemeniz gerekiyor. Çok gelişmiş bir prototipe benzeyen Martin Jetpack anlaşılan Ar-Ge çalışmaları için süper zenginlerin parasına göz dikmiş.

:: Bu cihazların ucuzlarsa günlük kullanımdaki yeri ne olur?

 

 

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Jetpack gerçek oldu VIDEO konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Jetpack gerçek oldu VIDEO ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Jetpack gerçek oldu VIDEO ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "