John Chen, Tim Cook’un Peşinde


25 Aralık 2014 Perşembe 06:30
John Chen, Tim Cook’un Peşinde

Dünyaca ünlü CNN gün itibariyle Cupertino merkezli Apple’ın CEO’su Tim Cook’u Yılın CEO’su olarak seçti. Apple’ın son dönemdeki başarıları ve hızla yükselen satış grafiği düşünülürse bu durum pek de şaşırtıcı sayılmaz. İkinci sıradaki isim ise bir hayli ilginç; Kanadalı BlackBerry’nin CEO’su John Chen.

Artık sona yaklaştı denilen BlackBerry’i adeta yeniden hayata döndüren John Chen, CNN’e göre neredeyse Tim Cook kadar başarılı bir isim. Chen’i bu seviyeye getiren çalışmaları ise hepimizin malumu. Chen, iş dünyasını merkezine alan akıllı telefon BlackBerry Passport ile ciddi bir başarı sağladı. Günlük raporlar, veri dosyaları ve e-posta’ları çok daha hızlı ve rahat incelemeye olanak sağlayan Passport şirketin son dönemdeki en büyük başarılarından olmuştu.

14-12/24/blackberry-passport.jpg

Öte yandan John Chen nostaljiyi sevenler için BlackBerry Classic ile geldi, yüzleri tekrar güldürdü. Eski tip tuş takımı ve fonksiyon tuşları ile dikkat çeken Classic 17 Aralık’ta satışa çıktı. BlackBerry CEO’sunun bir başka başarısı ise BBM mesajlaşma uygulamasının popülerliğini yükseltmek oldu. Uygulama şu an iOS, Android, Windows Phone ve BlackBerry’de 91 milyon kullanıcıya sahip.

14-12/24/blackberry-classic.jpg

Bu yıl içerisinde BlackBerry’e yüzde 35 ivme kazandıran John Chen aslında daha önceBBMki işlerinde de benzer bir performans sunmuş. Chen, batmakta olan Sybase’i yükselterek SAP’e 5.8 milyar dolara satılmasını sağlamıştı.

:: BlackBerry’i John Chen ile gerçekten de güçlendi mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “John Chen, Tim Cook’un Peşinde”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Blackberry'nin yeni telefonları passport ve classic henüz ülkemize gelmedi,gelirse bakıp hangisi bana daha uyarsa onu alacağım gerçi iki telefonda hoşuma gitti ama önce bi gelsin Türkiyeye.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Fiziksel klavyeli telefon hiç kullanmadım. Bir dönem hoşuma gittiler ama dokunmatiklerin yoğun olmaya başladığı dönemde ben dokunmatik tercih ettim. Kardeşim Nokia E72 diye tutturdu ama ona da HTC Wildfire aldım. Epeyce zorlandı. Ama şimdi cihazından çok eskimesine rağmen memnun. Şimdi yeni bir telefon almak isteyince dokunmatik olacağını söylüyor. Fakat sanırım 40-45 yaş üzeri insanlar klavyeliye karşı bir ilgi içerisinde olabilirler. Malum ilk akıllı telefonlar klavyeli idi ve onlarda Blackberry’nin bu telefonlarını epey kullandılar. Alışkanlık gereği halen istiyor olabilirler. Saygı duyarım bu haberdeki telefonlarında eski versiyonlarına göre daha kullanışlı olduğu kesin…

" John Chen, Tim Cook’un Peşinde konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere John Chen, Tim Cook’un Peşinde ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda John Chen, Tim Cook’un Peşinde ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
 2. 2 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
 3. 3 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
 4. 4 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
 5. 5 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
 6. 6 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
 7. 7 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
 8. 8 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
 9. 9 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
 10. 10 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!