Okunma

Kablolardan arınan HTC Vive Focus!


14 Kasım 2017 Salı 21:00
Kablolardan arınan HTC Vive Focus!

HTC Vive Focus sanal gerçeklik başlığının duyurusu Vive Geliştirici Konferansı 2017 etkinliğinde gerçekleştirildi. Peki, bağımsız çalışma özelliğine sahip üst seviye sanal gerçeklik başlığı modeli hangi özelliklere sahip?

HTC Vive Focus sanal gerçeklik başlığı özellikleri!

Vive Focus, yüksek performanslı mobil cihazlar için sanal gerçeklik geliştirme odaklı optimize edilmiş açık bir platform ve araç seti olan Vive Wave ile hazırlanmış oyun ve uygulamalarla uyum içinde çalışacak.

HTC tarafından ilk üst seviye bağımsız başlık olarak nitelendirilen ürün yine üst seviye sanal gerçeklik deneyimi sunmak üzere oldukça güçlü. Hem de bunu kablolar veya harici izleme ekipmanları olmadan başarabilmesiyle de dikkat çekiyor. Daha önce yalnızca kablo bağlantısı gerektiren cihazlarda bulunan yüksek kaliteli 6DoF VR deneyimlerinin daha kullanışlı ve taşınabilir bir form faktörüyle sunulmuş durumda.

HTC Vive Focus

Gücünü Qualcomm Snapdragon 835 çipsetten alan ürün, dünya ölçeğinde izleme ile 6 serbestlik derecesine sahip, başa takılabilir dahili ekranlı sensör bileşenleri sağlıyor.  Bu ekranların yüksek çözünürlükte AMOLED olduğunu belirtelim. Ek olarak, 3DoF kontrol cihazları (6DoF modeller sonra gelebilir) da ürünle geliyor.

Ürünün ne zaman ve hangi fiyatla piyasaya sürüleceği konusunda bilgi verilmiyor. Öte yandan, başlığın başlangıçta sadece Çin piyasasına sürülmesi planlanıyor.

:: Bu yeni HTC sanal gerçeklik başlığını beğendiniz mi?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Kablolardan arınan HTC Vive Focus! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kablolardan arınan HTC Vive Focus! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kablolardan arınan HTC Vive Focus! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "