Okunma

Cihazınız için kablosuz kilit: Halberd


11 Aralık 2017 Pazartesi 22:02
Cihazınız için kablosuz kilit: Halberd

Öne çıkan girişimler listemizde 11-15 Aralık haftasına, Pazartesi günü ile başlıyoruz. Bugün, sizlere bilgisayar ve mobil cihazınızın yanına yaklaştığınızda otomatik olarak kilidini açacak, uzaklaştığınızda da kilitleyecek kablosuz akıllı kilit Halberd ‘i tanıtıyoruz.

Anahtarlık boyutunda kablosuz kilit: Halberd

Bilgisayarınızı ve mobil cihazlarınızı güvenli bir şekilde kilitleyip kilidini açmanızı sağlayan ürün, aslında yıllar önce farklı bir ad ile karşımıza çıkmıştı.

GateKeeper adıyla çıkan proje, kardeşi Halberd gibi uzaktan bilgisayarınızı kilitleyip, kilidini açmanızı sağlıyordu. Lakin geçen yılların ardından gelişen teknolojilerle birlikte Halberd bize daha hızlı ve güvenli bir kilit metodu sunuyor.

Peki ürün nasıl çalışıyor?

Halberd, Bluetooth teknolojisi ve içerisinde bulunan hareket sensörü aracıyla çalışan, anahtarlık boyutunda küçük bir akıllı kilit.

Cihazı; bilgisayarınız veya akıllı telefonunuz ile eşleştirdikten sonra (dahili Bluetooth alıcınız var ise onunla, eğer yoksa Halberd ile gelen USB alıcıyla) cep telefonunuza Gatekeeper Trident programını indiriyor ve kurulumu yapıyorsunuz.

Cihaz, birden fazla bilgisayar ve mobil cihaza bağlanabiliyor. Kurulum işlemi bittikten sonra Halberd’i yanınızda taşıyorsunuz. Bilgisayar ve mobil cihazlara yaklaştığınızda kilitleri otomatik olarak açılıyor, uzaklaştığınızda ise otomatik olarak kapanıyor.

Ürünün üzerinde bulunan küçük tuş aracılığıyla uzaktan yaklaşmadan da kilidi açabildiğiniz gibi, aynı zamanda kilidin şarjı bittiği zaman veya başka bir sıkıntı yaşandığı zaman akıllı telefonunuza indireceğiniz GateKeeper Trident uygulaması aracılığıyla tek seferlik şifre üreterek açmanız mümkün.

Dahili bir bataryaya sahip olan cihazın dolu şarj ile ne kadarlık bir süre kullanım sunduğu ise belirtilmemiş.

Teslim tarihi ve fiyatlar

Ocak 2018’de teslimatı planlanan ürün, Kickstarter üzerinden desteklerinizi bekliyor.

Ürünün, 2018 yılında çıkışına müteakiben bir güncelleme aracılığıyla Blockchain altyapısına da kavuşacağını belirtelim.

Aynı zamanda ürün, web sitelere giriş yapmak için kullandığınız kullanıcı adı ve şifreleri de kaydederek güvenli bir şekilde hatırlamanıza gerek kalmaksızın ihtiyacınız olduğunda dolduruyor.

Ürünün Türkiye’ye kargo ücretini 23$ olduğunu belirtelim. Tabii ki kargo ücreti, gümrük limitine dahil değil.

Aşağıda yer alan paketlerde , kablosuz kilidin olmadığı durumlarda cep telefonunuz aracılığıyla cihazınızı açmanızı sağlayacak GateKeeper Trident yazılımı da bulunuyor.

Ürünün bazı paketleri;

1 Adet GateKeeper Halberd kilit paketi –> 35$
1 Adet ekstra GateKeeper USB alıcı (Birden fazla bilgisayarda kullanmak için) –> 17$
5 Adet ekstra GateKeeper USB alıcı –> 50$

Ürün hakkında daha fazla bilgi ve satın almak için tıklayın.

:: Bilgisayarınızın güvenliği için önem alıyor musunuz?
yazarBerkin Kayalar

Küçüklüğünden beri teknolojiyle içli dışlı olan ve en yeni gelişmeleri paylaşan Berkin, boş vakitlerinde Nintendo oyunları oynamaktan keyif alıyor
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Cihazınız için kablosuz kilit: Halberd konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Cihazınız için kablosuz kilit: Halberd ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Cihazınız için kablosuz kilit: Halberd ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "