Okunma

Kablosuz Depolamaya Ne Dersiniz?


15 Aralık 2011 Perşembe 09:03
Kablosuz Depolamaya Ne Dersiniz?

Dünyanın önde gelen depolama ve multimedya ürünleri markalarından Transcend, yeni StoreJet Cloud model isimli kablosuz taşınabilir sürücüsünü duyurdu. Küçük boyutları, uzun ömürlü pil ve 64 GB SSD kapasitesi ile donatılmış ürün, Apple iOS ve diğer Wi-Fi özellikli cihazlarda depolama kapasitesini genişletmek için özel olarak geliştirildi.

Fotoğraflar, dokümanlar, eKitap, müzik ve filmler kablosuz ağ üzerinden kabloya gerek olmadan erişilebiliyor.

Genişletilmiş Depolama Alanı

StoreJet Cloud mobil cihazların limitli kapasitelerine ek depolama alanı sağlayarak, depolama alanı gereksinmesi konusunda kendi sınıfında uygun maliyetli alternatif bir çözüm olarak göze çarpıyor. SSD Flash tabanlı teknolojisi ile medya depolayan StoreJet Cloud, 28 saatlik DVD kalitesinde film yada 16.000 şarkıdan daha fazlasını küçük ve hafif dizaynına sığdırırken kullanıcının isteklerine anında karşılık verebiliyor. Ayrıca StoreJet Cloud, bilgisayara bağlandığında diğer standart taşınabilir diskler gibi kullanılabiliyor. Kolay ve hızlı dosya yönetimi için sürükle ve bırak teknolojisi de cihaz üzerinde desteklenmiş durumda.

Kişisel Medya Paylaşımı

Farklı kullanıcıların çok farklı isteklerine cevap verebilmesi amacıyla StoreJet Cloud, üzerine aynı anda 5 cihazın bağlanması ve çeşitli medya dosyalarını yine aynı anda çalıştırması mümkün olarak yapılandırılmış. Bu sayede aile ve arkadaşlarınız ile dosya paylaşımı çok kolay bir hale geliyor. Tekrar şarj edilebilir Li-Polimer pili ile 6 saate kadar tek bir şarj ile sürekli çalma kapasitesi bulunan cihaz ayrıca birçok farklı dosya türüne de destek veriyor ve iOS uyumlu formatları herhangi bir çevrime ihtiyaç duymaksızın çalabiliyor.

Özel IOS Uygulaması

StoreJet Cloud App, iPad, iPhone ve iPod gibi iOS kullanan cihazlar için StoreJet Cloud üzerinde çalışan geliştirilmiş hepsi birarada medya oynatıcısıdır. Farklı çalma modları ve hızlı dosya yönetimi ile otomatik olarak taşınabilir sürücünün içeriğini listeler. Fonksiyon menüleri “Kablosuz transfer”, “Sil” veya “Email olarak dosyaları gönder” ile “güvenlik” ve “firmware upgrade” gibi ek seçenekler ile uygulama üzerinde bulunur.

StoreJet Cloud üzerinde medya erişimi diğer tablet ve akıllı telefon kullanıcılarına web tarayıcısı üzerinden sunulmaktadır.

Transcend’in yeni StoreJet Cloud cihazı 32 GB SSD ve 64 GB SSD kapasitelerinde, sırası ile 169 dolar ve 299 dolar tavsiye edilen son kullanıcı fiyatı ile 2 sene garantili olarak pazara sunuldu.

:: Kablosuz depolama birimine ihtiyaç duyuyor musunuz?

 
yazarRuşen Göbel

Teknolojiye olan ilgisini ve bilgisini SDN okurlarıyla paylaşmaya hazır olan Ruşen, aynı zamanda sıkı bir iOS takipçisi.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Kablosuz Depolamaya Ne Dersiniz? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kablosuz Depolamaya Ne Dersiniz? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kablosuz Depolamaya Ne Dersiniz? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "