Okunma

Kablosuz HDMI Aktarımı


26 Temmuz 2009 Pazar 05:20
Kablosuz HDMI Aktarımı

SWW1800 olarak adlandırılan ve yüksek çözünürlüklü videoları kablosuz ortamda aktaran kablosuz HDMI set, bir alıcı ve bir vericiden oluşuyor.

Vericinin üzerinde iki adet HDMI ve iki adet de YUV bağlantısı yer alıyor. Toplam dört cihaz bu vericiye bağlanabiliyor. Burada işlenen sinyaller alıcıya 5 GHz frekans bandı üzerinden aktarılıyor.

 

Philips’in kablosuz HDMI seti (SWW1800) eylül ayında yaklaşık 600 Euro’luk bir fiyat ile satılmaya planlanıyor.

 

Resim ve ses verileri sıkıştırılıp kablosuz ortamda aktarılıyor. Alıcı bu sinyalleri 1080p (30 Hz) üzerinden alıp işleyebiliyor. İşlenen görüntü ve ses sinyalleri HDMI kablosu üzerinden Televizyonlara aktarılıyor.

:: FullHD teknolojisine geçmeyi düşünüyor musunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Kablosuz HDMI Aktarımı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kablosuz HDMI Aktarımı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kablosuz HDMI Aktarımı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "