Okunma

Kablosuz İlk Monitör CeBIT’te!


03 Mart 2011 Perşembe 07:45
Kablosuz İlk Monitör CeBIT’te!

Teknoloji dünyası kablolardan yavaş yavaş kurtuluyor. Bunun en son örneklerinden biri CeBIT 2011 fuarında tanıtıldı.

Fujitsu, dünyanın kablosuz ilk monitörü olduğunu iddia ettiği bir cihaz tanıttı. WUSB olarak adlandırılan kablosuz USB bağlantı standardını kullanan cihaz, kaynaktan gelen görüntüyü kablosuz olarak yansıtabiliyor.

Tanıtılan ürün dünyanın ilk kablosuz monitörü unvanına sahip

Ayrıca, monitörün çalışması için gereken güç de SUPA (Smart Universal Power Access) adlı kablosuz güç aktarımı yöntemi kullanılıyor.

Kablosuz Full HD görüntü aktarımı nasıl yapılır?

22 inç boyutundaki monitör sadece 25 Watt güç harcamasıyla da dikkat çekiyor. Tüm bu güzel özelliklere rağmen, tanıtılan bu cihazın son kullanıcıya ulaşmasına daha en az 2 sene daha olduğu söyleniyor.

Daha Gelişmesi Gerek

Bundaki temel sebep, WUSB teknolojisinin henüz tam olarak istenilen seviyeye gelmiş olmaması.

Hem güç, hem de görüntü aktarımı kablosuz olarak yapılıyor

Görüntü aktarımında zaman zaman sıkıntılar yaşanabiliyor. Ekranın donması ve görüntünün geç gelmesi sorunlarına henüz tam bir çözüm getirilmiş değil. Ayrıca monitörün WUSB vericisine çok yakın durması gerekiyor ki, bu da önemli bir eksi.

Her ne kadar henüz emekleme aşamasında olsa da kablosuz monitörler yakın gelecekte sıkça karşılaşacağımız ürünler arasında yer alabilir.

:: Kablosuz bir monitör kullanmak ister miydiniz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Kablosuz İlk Monitör CeBIT’te!”

  1. mylife.eg dedi ki:

    Çok iyi kablosuz sistemler artık her üründe görmeye başlıyoruz.

" Kablosuz İlk Monitör CeBIT’te! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kablosuz İlk Monitör CeBIT’te! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kablosuz İlk Monitör CeBIT’te! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "