Microsoft’tan kablosuz kulaklık için ilginç patent


23 Mayıs 2020 Cumartesi 16:00
Microsoft’tan kablosuz kulaklık için ilginç patent

Kablosuz kulaklık yarışına, Surface Earbuds ile katılan Microsoft, bir sonraki nesil için şimdiden çalışmaya başlamış görünüyor. Henüz bu konuda bir sızıntı olmasa da, firmanın aldığı ilginç patent, kablosuz kulaklıklar için yeni olanaklar yaratabilir.

Microsoft kablosuz kulaklık patenti nasıl özellikler getirecek

Surface Earbuds ile, tasarımsal anlamda eleştiriler alan firma, kullanım açısından ise iyi bir deneyim sunuyor gibi görünüyor. Kullanıcı deneyimi ve güvenliği arttırmak isteyen Microsoft ise parmak izi koruması patentiyle karşımıza çıktı.

Bu koruma teknolojisi kimi zaman eleştirilse ve yeterince kullanışlı bulunmasa da, hali hazırda en iyi kişisel korumalardan biri. Microsoft ise, kablosuz kulaklığa dokunarak gerçekleştirilen müzik açma kapama vb işlevlerden ilham alarak bir parmak izi sensörü hazırlıyor.

kablosuz kulaklık, parmak izi, surface earbuds

Patente göre kullanıcı, kulaklığı açabilmek için parmak izi korumasını kullanabilecek. Basit gibi görünse de, kablosuz kulaklıklar için halihazırda etkin bir hırsızlık koruması bulunmuyor. Yine bu koruma sayesinde akıllı telefonun kulaklık üzerinden açılması yada Microsoft hesabınızın da bu yolla açılması da planlanıyor. Patentin tam anlamıyla detyayları ortaya çıkmış değil. Ancak bu diğer firmaların da benzer bir koruma getirmesinin yolunu açabilir.

Surface Earbuds, daha ilk görüntüleri ortaya çıktığı günden bu yana tasarımıyla eleştiriliyor. Aslında tam anlamıyla Microsoft tasarım çizgisini yansıtan kablosuz kulaklık, büyük bir yuvarlak şeklinde. Teknik açıdan bakıldığında rakiplerinden geride kalmayan kulaklığın yine de satış anlamında çok başarılı olmadığını da hatırlatmak gerekir.

Peki siz ne düşünüyorsunuz, parmak izi koruması gerçektende kablosuz kulaklıklar için gerekli mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Microsoft’tan kablosuz kulaklık için ilginç patent”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Zaten Microsoft hep saçmalıyor

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Çok akıllıca fikir ama açığı bulunur. Hırsız la bu

" Microsoft’tan kablosuz kulaklık için ilginç patent konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft’tan kablosuz kulaklık için ilginç patent ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft’tan kablosuz kulaklık için ilginç patent ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "