Okunma

Kaçak elektrikle kaçak Bitcoin üretimi!


26 Aralık 2017 Salı 17:22
Kaçak elektrikle kaçak Bitcoin üretimi!

Güneydoğu’da kaçak elektrik kullanarak Bitcoin üretimi yapanlara baskın gerçekleştirildi! İhbar üzerine baskını gerçekleştiren ekipler neredeyse bir fabrika kadar elektrik harcayan evlere operasyon düzenledi.

Bitcoin üretimine dur diyecek baskın!

Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi’ne (DEDAŞ) kaçak elektrik kullanarak Bitcoin üretildiği ihbarlarının üzerine ekipler harekete geçti. İhbar yapılan yerlerin neredeyse bir fabrika kadar elektrik harcayan ev ve iş yerleri olması kaçak elektrikle Bitcoin üretiminin hangi noktaya geldiğini gözler önüne serdi.

Güneydoğu’da 6 ilde 1,7 milyon aboneye hizmet veren Dicle Elektrik Dağıtım AŞ bu konuda aldıkları önlemi daha da büyütecek bir özel ekip oluşturdu. 300 bin aboneye uzaktan sayaç okuma sistemi kurduklarını belirten DEDAŞ, önümüzdeki yıl 100 bin noktaya daha yerleştireceklerini söyledi.

Bunun dışında 300 mobil ekiple sahada sürekli denetimlerde bulunduklarını ifade eden yetkililer “Uzaktan sayaç okuma sistemleri ile elektrik tüketiminde yaşanan ani yükselişleri görebiliyoruz ve ekiplerimizi hemen oraya yönlendiriyoruz. Ancak evlerin ya da iş yerine girip denetim yapma yetkimiz yok. Onun için Bitcoin üretimi yapılıp yapılmadığını anlamamız zor. Kaçak yollarla Bitcoin üretilmesine izin vermeyiz” dedi.

:: Sizce kaçak elektrik ve Bitcoin üretimine son verilmesi için ne yapılmalı?
yazarEmre Kılıç

Teknolojik gelişmelere oldukça meraklı olan Emre, üniversite hayatına başlamasıyla birlikte teknoloji ve oyun gibi konularda SDN bünyesinde haber ve makaleler yazmaya başladı.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Kaçak elektrikle kaçak Bitcoin üretimi!”

 1. Ali dedi ki:

  Allah belalarını versin inşallah, haram olsun, zehir zıkkım olsun. Sadece kullanan değil kaçak elektrik kullandırıp bunu bize ödetenlerin de Allah belasını versin.

 2. MehmetK dedi ki:

  evet evlere girme yetkiniz yok da bir evin neden bu kadar elektrik harcadığını da anlayamıyor musunuz? sayaç okuma personelinizi sorgulayın bence.

 3. efkan dedi ki:

  Bir yerimize bir şey olmasa bari(anladınız)

 4. Johnny Sins dedi ki:

  kaçak kullananı idam ile yargılayacaksın idama denk ceza verilmesi şart…

" Kaçak elektrikle kaçak Bitcoin üretimi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kaçak elektrikle kaçak Bitcoin üretimi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kaçak elektrikle kaçak Bitcoin üretimi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "