Okunma

Kadın Sorunları İçin Çözüm Seferberliği


27 Aralık 2012 Perşembe 15:28
Kadın Sorunları İçin Çözüm Seferberliği

Genç Fikirler Güçlü Kadınlar Projesi ile gençlerin teknoloji kullanarak üretecekleri yenilikçi fikirler ile kadınların yaşadıkları sıkıntılar konusunda farkındalık yaratmak, farklı alanlarda yaşadıkları sorunlara çözüm önerileri üretmeyi hedefliyor.

T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, kadınların farklı alanlarda karşılaştıkları problemlere yenilikçi çözüm önerileri geliştirilmesi amacıyla Intel Türkiye ve KAGİDER işbirliğiyle Genç Fikirler Güçlü Kadınlar adlı yeni bir proje başlatıyor.

Proje kapsamında uygulanacak Intel Genç Girişimciler Programı ile 18-30 yaş arasındaki gençlerin öncelikle kaynaklara erişmenin güç olduğu yoksul kesimlerde yaşayan kadınların konumlarının güçlendirilmesi ve çalışma hayatı, eğitim, sağlık, çevre, yönetim mekanizmaları gibi alanlarda karşılaştıkları problemlere yönelik teknoloji destekli çözüm önerileri ve/veya sosyal girişimcilik projeleri üretmeleri hedefleniyor.

Proje kapsamında düzenlenecek atölye çalışmaları ile aynı zamanda gençlere teknolojiyi kullanarak sorunlara karşı fikir geliştirme, yenilikçi ve uygulanabilir çözümler üretme ve bu çözümleri hayata geçirmeye yönelik bilgiler ve örnekler verilerek kendilerini geliştirme imkanı sunulacak.

Genç Fikirler Güçlü Kadınlar Projesi işbirliği protokolü, T.C Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Şahin, Intel Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Bölge Başkanı Sayın Ayşegül İldeniz ve KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Gülden Türktan’ın katılımıyla düzenlenen törende imzalandı.

:: Genç Fikirler Güçlü Kadınlar projesi düzenlenen törende imzalandı.

 
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Kadın Sorunları İçin Çözüm Seferberliği”

  1. lokman686868 dedi ki:

    vaz bea intel den türkiyeye bir ilgi gerçekten çok güzel bi konferans semineri

" Kadın Sorunları İçin Çözüm Seferberliği konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kadın Sorunları İçin Çözüm Seferberliği ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kadın Sorunları İçin Çözüm Seferberliği ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "