Okunma

Kadına Yönelik Şiddete Kırmızı Işık


11 Mart 2014 Salı 12:00
Kadına Yönelik Şiddete Kırmızı Işık

Çifte sorumluluk anlayışıyla ticari faaliyetler kadar sosyal sorumluluklarını da önceliklendiren Vodafone Türkiye kadınların ekonomik ve sosyal alanda güçlendirilmesine yönelik çalışmalarına bir yenisini ekledi. Vodafone Türkiye, ülkemizde giderek artan kadına yönelik şiddete karşı mobil iletişim teknolojisinin gücünü kullanmak için harekete geçti ve “Kırmızı Işık” uygulamasını hayata geçirdi.

Uygulamayı kullanmak çok basit

Vodafone Kırmızı Işık uygulaması, kadınların şiddete maruz kaldığı anlarda, kolluk kuvvetleri ya da yakınlarına kolaylıkla haber verebilmesini sağlıyor. Uygulama, her kesimden kadının kolayca anlayabileceği basitlikte geliştirildi. Acil durumlarda ulaşılması istenen 3 kişi tek tuşla kaydedilebiliyor ve Salla&Uyar özelliğiyle telefonun sallanması ile kayıtlı kişilere mesaj ve konum bilgisi “Acil SMS” olarak gönderiliyor.

Ayrıca Alo 183, 155 Polis Imdat, Ambulans ve Jandarma acil numaraları tek tuş ile aranabiliyor. Kırmızı Işık uygulamasında, kadına en yakın ASPB Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi adresleri, başvurabileceği kuruluşlar ve haklarıyla ilgili bilgiler de bulunuyor.

:: Kırmızı Işık uygulaması faydalı olur mu?
yazarAli Aydoğdu

Yıllardır SDN Forum'da yöneticilik yapan Ali, artık teknoloji dünyasındaki son dakika gelişmeleriyle de sizlerle olacak.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Kadına Yönelik Şiddete Kırmızı Işık”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  SaÇmA tel salla üç kişi gelsin tabi adsm zaten reklamlardan dolayı uygulamayı biliyor kadın sallar adam görür telefondan kurtulur yerini değiştirir.. tel çantada sallanır o üç kişi gereksiz korku yaşar.. yada herşey yolunda gidecektir kadın teli sallar ama msj gitmez çünkü knt yoktur..

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Nasıl inderecez programmani bulamıyoruz

 3. SDN Okuru dedi ki:

  SDN OKURU demiş ki:
  Ya kadın telefonu düşürürse o zaman sallanacak yere düşünce…
  Apple ın aldığı patenti çiğneyemezler. Korku sesini anlayan sistemin patentine sahip. Tabiki orijinal bir fikir. Ama her sallandığında meşgul etme olasılığı var gerçek bir durum yaşandığında

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Iyi guzelde koskoca Vodafone’dan daha yenilikci seyler bekliyoruz.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Güzel bir uygulama

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Ya kadın telefonu düşürürse o zaman sallanacak yere düşünce…

" Kadına Yönelik Şiddete Kırmızı Işık konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kadına Yönelik Şiddete Kırmızı Işık ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kadına Yönelik Şiddete Kırmızı Işık ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "