Okunma

Kadınlar Daha Fazla Oynuyor


12 Nisan 2009 Pazar 10:35
Kadınlar Daha Fazla Oynuyor

Piyasa araştırma firması Nielsen, video oyunlarıyla ilgili periyodik raporlarından birini daha sundu. PC oyuncuları arasında en geniş kitlenin, 25 yaş üstü kadınlarda olduğunu gözler önüne seren araştırmaya göre, tüm oyuncular içerisinde en büyük parçayı %46,2 ile aynı grup sahipleniyor.

Bu grubun en çok oynadığı oyunlar ise, Microsoft‘un her işletim sistemine kurduğu Freecell ve Mayın Tarlası gibi gündelik oyunlar. Zirvede ise toplam 4.648.004 kişi tarafından oynanan Soliter yer alıyor.

WoW’da 400 Bin Kadın Oyuncu

185.000 PC‘yi elektronik olarak takip eden Nielsen, World of Warcraft‘ta 600.000 erkek oyuncuya karşın, yine 25-54 yaş arası 400.000 kadın oyuncunun bulunduğunu ortaya çıkardı. Azeroth’ta yakın zamanda “Dişi Taurenler” gibi klanlar veya ya da “Sabah Sabah Sylvanas Windrunner” gibi görevler görürseniz şaşırmayın.

:: Sizin de iyi oyun oynayan kız arkadaşlarınız var mı?

Bilgi İçin : Nielsen (PDF Dosyası)
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Kadınlar Daha Fazla Oynuyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Sabah Sabah Sylvanas Windrunner buna gerçekten çok güldüm:D

" Kadınlar Daha Fazla Oynuyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kadınlar Daha Fazla Oynuyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kadınlar Daha Fazla Oynuyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "