Okunma

Kadınlar için araç paylaşım uygulaması


02 Ocak 2017 Pazartesi 04:00
Kadınlar için araç paylaşım uygulaması

Uber, tüm dünyaya çok büyük bir hızla yayıldı ancak bu hızlı büyüme, çok sayıda tecavüz ve cinsel saldırı olaylarını da beraberinde getirdi. 

Dünyanın farklı ülkelerinde Uber sürücülerinin kadın yolculara tecavüz ettiği veya saldırdığı olaylar medyayı meşgul ederken, ABD’de de benzer olaylar yaşandı.

Kadınlar korkmadan yolculuk yapabilecek mi?

Sonunda, kadınların korkmadan araç paylaşım uygulaması kullanabilmeleri için yeni bir uygulama ortaya çıktı.

Eski Uber çalışanı Michael Pelletz tarafından geliştirilen SafeHer isimli uygulama Boston’da kullanma girdi ve uygulama şimdiden 30 bin kişi tarafından indirildi.

Şoförün de yolcunun da kadın olacağı sistem, bu sayede kadınların cinsel saldırı yaşama korkusuyla boğuşmadan rahatça yolculuk etmesini hedefliyor.

Ancak 2014 yılında kadınlar için hizmete giren SheRides isimli uygulamanın daha sonra kapandığını da unutmamak gerekiyor.

:: Sizce kadınlar için özel bir uygulama, araç paylaşım sistemindeki cinsel saldırılardan korunmak için yararlı olacak mı? 
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Kadınlar için araç paylaşım uygulaması”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bu sefer erkek erkeğe tecavüz eder artık değişen bir şey yok.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    O otomobilde kavga çıkar. Kadın kadına 🙂

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Çok iyi Türkiye ye de gelmeli.

" Kadınlar için araç paylaşım uygulaması konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kadınlar için araç paylaşım uygulaması ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kadınlar için araç paylaşım uygulaması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "