Okunma

Kadınlar SMS’in Suyunu Çıkarıyor


11 Şubat 2009 Çarşamba 10:33
Kadınlar SMS’in Suyunu Çıkarıyor

Video müzik kanallarında dönen klipler esnasında alt bantta kayan mesajlara hiç dikkat ettiniz mi? Indiana University araştırmacılarından Susan Herring, bu bölümde yer alan ve cinsiyetlere göre ayrılan 1.164 mesajı inceledikten sonra, bayan kullanıcıların SMS konusunda ilginç alışkanlıkları olduğunu tespit etti.

Slm Nbr Asl Plz *-)

Araştırmaya göre kadınlar, yazdıkları SMS’in uzunluğunu karakter limitine kadar dayandırmaya özen gösteriyor. Öte yandan, bayanlar erkeklere oranla ilginç kısaltmaları, paragrafları ve anlaşılmaz ifadeleri çok daha fazla kullanıyor. Anlaşılan MSN sohbetlerinin ardından, yüzlerce ücretsiz mesaj hediye eden paketlerin ardından cep telefonlarında da sıkıcı mesajlar kullanıcıların peşini bırakmayacak.

:: Cep telefonlarında kısaltma ve güleryüz kullanıyor musunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Kadınlar SMS’in Suyunu Çıkarıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kadınlar SMS’in Suyunu Çıkarıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kadınlar SMS’in Suyunu Çıkarıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "