Okunma

Kadınlar Teknolojiye Daha mı Düşkün?


10 Ocak 2012 Salı 06:00
Kadınlar Teknolojiye Daha mı Düşkün?

HSN‘in 18 yaş ve üzerinde 2000 kişi ile yaptığı bu araştırmanın sonuçları ilk bakışta biraz şaşırtıcı gelebilir. Zira alışveriş alışkanlıkları sorgulanan 2000 kişiden kadın olanların daha fazla teknolojik cihaz satın aldığı ortaya çıktı.

Araştırmaya katılanlara, “2011 yılı boyunca satın almak istediğiniz elektronik cihaz neydi?” sorusu sorulmuş. Kadınların yüzde 17’si bir Tablet PC almak istediğini belirtirken, yüzde 20’lik kısmı bu soruyu dizüstü bilgisayar olarak yanıtlamış. Ayrıca yine yüzde 20’lik bir bölümü akıllı telefon almak istediğini söylemiş.

Erkeklerde ise Tablet PC’ler için yüzde 15, dizüstü bilgisayar için yüzde 14 ve akıllı telefonlar için yüzde 17’lik kısım evet yanıtını vermiş.

Erkeklerin kadınları geride bıraktığı tek alan ise LCD TV‘ler olmuş. Erkeklerin yüzde 19’luk bölümü bir LCD TV almak istediğini söylerken, kadınlarda bu oran yüzde 17’de kalmış.

:: Kadınların teknolojiye olan ilgisinin artmasını neye bağlıyorsunuz?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

15 yorum - “Kadınlar Teknolojiye Daha mı Düşkün?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  ankette yanlış soruyu sormuşlar. Soru;2011 yılında sözü geçen teknolojik aletleri ‘satın alma isteği’ değil, ‘satın alma’ ifadesiyle yer değiştirirse anket daha doğru sonuçlar verecektir. eminim o isteyen kadınlar şu 2013 e yaklaştığımız günlerde hala istemektedirler. erkekler ise, isteklerini satın alma eylemiyle gerçekleştirdiği için sadece istekte kalmamıştır. arzuları teskin olmuştur.

 2. ALPARS™ dedi ki:

  Dikkat ederseniz yurtdışındaki kadınlar.
  Tabi onların avantajı çok.Çocuk bakmazlar,temizlik dertleri yok

 3. hüseyin123 dedi ki:

  ahhh.. bu soruya ömrünü versen cevap bulamazsin. felsefedeki dogru bilgiye ulasmak mumkunmudur sorusuna bir cevap burdan.

 4. ahky dedi ki:

  Para harcayacak yer kalmamıştır.

 5. Max2Life dedi ki:

  kadınların erkeklere oranla daha fazla dizüstü bilgisayar, akıllı telefon ve Tablet PC satın almak istediğini ortaya çıkardı.

  :=) Amaç para harcamak başka bişi değil.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Kadınların teknoloji özürlü olmaları bir yana işin ucunda alışveriş olayının olması ve dahi çevrelerine “hava atmak” istemelerinden ötürü böyle bir sonuç çıkmış olabilir.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Teknolojiyi bilmem ama ben kadınlara daha düşkünüm.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Resmi değiştirdiğiniz için teşekkür ederim.
  Sanane diyen arkadaşa cevabımdır.
  Evet bana kaldı çünkü herkese açık bir site burası beğenmiyorsan takip etme ne demek. bak şimdi de kadın resmi var pekala teknoloji ile ilgisi böylede anlatılabiliniyormuş demekki.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Kadın teknolojide kullanılandır.Teknolojiyi Erkekler kullanır.Nadiren olsa da teknolojiyi kullanan bayanlar ve nadiren de olsa teknolojinin kullandığı erkekler vardır.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Sanane milletin edebinden kardeşim. Adamın tercihi o ! Sanamı kaldı bunu sorgulamak. Edepsiz buluyorsan takip etme.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Teknoloji, kadın ilişkisi çıplaklıkla mı anlatılmalı? Kullandığınız görsel sizce normal mi? Edep yahu….

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Facebook kapansın bakalım hiç biri o bilgisayarlara el sürüyormu

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Bu tahminler yanlis erkekler daha cok kullaniyo teknolojiyi

 14. SDN Okuru dedi ki:

  kadınlar teknolojiden pek anlamaz

 15. kowalskii dedi ki:

  Hava atmak (!) gibi alanlarda kullanılması gerektiğinden ve şu an aklıma gelip de burada yazamadığım sebeplerden

" Kadınlar Teknolojiye Daha mı Düşkün? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kadınlar Teknolojiye Daha mı Düşkün? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kadınlar Teknolojiye Daha mı Düşkün? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "