Okunma

Kafein Bağımlılarına Özel Bileklik


26 Şubat 2016 Cuma 18:00
Kafein Bağımlılarına Özel Bileklik

Merkezi sinir sistemine etki ederek, beyne gelen ve beyinden giden iletileri hızlandırıcı etkiye sahip olan madde kafein, günümüz iş hayatında çalışanlar tarafından oldukça rağbet görüyor durumda.

Fasulye, kakao, kola gibi birçok maddede bulunan kafein ise, en fazla miktarda kahve yoluyla vücuda alınabiliyor.

Fakat, günlük belirli bir miktardan fazla içildiği takdirde, olumlu etkilerde bulunduğu sinir hücrelerini zedeleyici etki yapan kafeinin, bu konuda birçok kişide bağımlılık yarattığı bir gerçek.

Indiegogo adlı internet sitesinde başlatılan kampanya ile satışa sürülen “Joule” adındaki kafein bandı işlevindeki bileklikler ise, kullanıcıların bu sorununa çözüm olmak amacını taşıyor.

Joule bileklikleri, kullanıcıların kan dolaşım sistemine kafein enjekte ediyor. Bilekliğin yanı sıra saat olarak da işlev görebilen bu alet, kullanıcıların vücutlarına enjekte edecekleri kafein miktarını ayarlamalarına olanak tanıyor.

Joule bilekliklerin salgıladığı kafeinin, kahve ile aynı düzeyde kafein vermemesi nedeniyle, kahve içemeyen kullanıcılara da uygun olarak hazırlanmış gözüküyor.

Toplanılan 56 bin dolarlık bağış ile piyasaya sürülen ürünün, kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap verse de, vücutları bir doğal olmayan katkı maddesi daha sokmalarına neden olacak gibi gözüküyor.

:: Joule bilekliklerine sahip olmak ister misiniz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Kafein Bağımlılarına Özel Bileklik”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Denge bilekliği yalanı terk xd başka bişey değil

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Yok emmi insan gibi kahvemi içerim

" Kafein Bağımlılarına Özel Bileklik konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kafein Bağımlılarına Özel Bileklik ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kafein Bağımlılarına Özel Bileklik ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "