Okunma

Kağıt Yerine Mobil Cihazları Kullanın


21 Ocak 2012 Cumartesi 13:00
Kağıt Yerine Mobil Cihazları Kullanın

Dünyanın çeşitli yerlerinde son yapılan bir ankete göre, tüketiciler gerçek bir yazma deneyimi içeren tek bir cihaz taşımak isteyip istemedikleri yönündeki soruya büyük bir istekle evet diye cevap verdi.

Tüketiciler Samsung‘un amiral gemisi GALAXY Note’un gelişmiş S Pen teknolojisi ile içerik oluşturma ve paylaşmanın avantajlarını kullanmaya hazır.

10 ülkedeki 5000 akıllı telefon kullanıcısının yapılan ankette verdikleri cevaplar, küresel tüketicilerin kağıt üzerindeki ile aynı seviyede yazma kolaylığı sağlayacak kalem tarzı bir cihazı ciddi bir şekilde talep ettiklerini ortaya koydu. Ankette aynı zamanda bu tür cihazların nerelerde tercih edilebileceğine dair kullanım senaryoları hakkında da tüketicilerin görüşleri soruldu.

Anket verileri, kullanım durumu tercihlerindeki ilgi çekici farklılıkları gösterecek şekilde, hem küresel hem de bölgesel olarak analiz edildi:

-Tüm bölgelerde bulunan kullanıcılar hareket halindeyken mobil ihtiyaçlarını karşılamak için birden fazla cihaz taşımanın yük bir olduğunu kabul etti.

-Her iki cinsiyette de el yazısı tipi işlevselliğe sahip bir cihazın, onların yükünü hafifletmek için yardımcı olacağını belirtti. Anketi cevaplayanların % 64.6’sı kalem ve kağıt kullanım deneyimini taklit etme fırsatı veren bir mobil cihazın kalem ve kağıt taşımayı ortadan kaldıracağını söyledi.

-Küresel olarak, katılımcıların % 75,7 ‘i, akıllı bir telefon kullanarak resimler, haritalar, belgeler ya da web siteleri üzerinde doğrudan paylaşılabilir el yazısı notlar ekleyebilme imkanını istediğini belirtti; bu rakam, özellikle Asya’da oldukça yüksek (% 84.3), bu da Asya dillerini konuşan tüketicilerin kendilerine özgü harflerinden dolayı el yazısına duydukları ihtiyacın yüksek olduğu varsayımına götürmektedir.

Katılımcılara, aynı zamanda kalem tarzı yetenekleri olan bir dijital cihazın ne gibi faydaları olacağını hayal ettikleri de soruldu ve cevaplar doğrudan bir akıllı telefon üzerinde paylaşılabilecek olan notların yazılıp, çizilebilmesinin çalışma ve yaşam verimliliğini artıracağı gibi, yaratıcılığı da teşvik edeceğini gösterdi. Akıllı telefonlarda organizasyon ve alışveriş / yapılacaklar listesi yapmak giderek daha çok istenen özelliklerin başında geliyor. Tüketicilerin böyle bir cihaz kullanarak gerçekleştirmek istedikleri diğer işlevlere ilişkin istedikleri ise:

– “Kağıt / kalem özellikleri içeriği paylaşmayı daha eğlenceli ve kişisel yaparken, dokunmatik ve qwerty tuş takımının hantallığını da ortadan kaldırmalıdır.”

-“Bir konsept ya da mühendislik eskizi yapabilmeli ve taşınabilir bir aygıttan gönderilebilmelidir .”

-“Akıllı telefonum toplantılarda notlar alabilmemi ve daha sonra bunları çalışanlara dağıtmak için yazdırabilmemi sağlasa büyük bir kolaylık olurdu.”

-“Notlar ve hatırlatmaları not edebilmek büyük bir kolaylık olacaktır. Çoğu zaman yanlış yapma ihtimali olan klavyeyi kullanmaktan daha rahattır. “

-“İş için uzakta iken çocuklarıma kişisel çizimleri gönderebilirdim.”

Anket hakkında bilgi için www.samsungmobilepress.com adresini ziyaret ediniz.

 




yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Kağıt Yerine Mobil Cihazları Kullanın”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    ne olusa olsun kağıdın yerini tutacağnı düşünmüyorum

" Kağıt Yerine Mobil Cihazları Kullanın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kağıt Yerine Mobil Cihazları Kullanın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kağıt Yerine Mobil Cihazları Kullanın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "