Okunma

Kağıttan V6 Motor Yaptılar!


19 Ağustos 2015 Çarşamba 18:30
Kağıttan V6 Motor Yaptılar!

V6 motor diyince herkesin aklına metalden yapılmış 6 silindirli oldukça iddialı motorlar geliyor. Fakat Aliaksei Zholner YouTube kanalının sahibi oldukça ilginç bir işe imza attı ve bu motoru sadece kağıt kullanarak yaptı. Yaklaşık 2 haftalık bir süre zarfında geliştirilen bu motor, sadece hava yardımı ile çalışıyor.

Sadece Kağıttan Üretilen V6 Motor!

Minyatür geliştirme konusunda uzman olan Aliaksei Zholner, YouTube üzerinden paylaştığı bu çalışması ile hiç olmadığı kadar çok ilgi gördü ve görmeye de devam edecek diye düşünüyoruz. Zira kağıttan yapılan bu motor, kağıtlarla her şeyin yapılabileceğinin bir göstergesi.

Motora geri dönecek olursak eğer, çalışmak için sadece havaya ihtiyaç duyan bu minyatür V6 motora gerekli hava ise bir balon yardımı ile sağlanıyor. Balonu şişerek motora bağlayan kullanıcı, sadece hava ile V6 motorun uzun bir süre çalışmasını sağlıyor.

Nasıl yapılacağına dair herhangi bir bilgi paylaşmayan minyatür geliştirme uzmanı kullanıcı, bu motoru evde yapmaya niyetlenenlerin hevesini biraz kıracak. Zira böyle bir şeyi rehber olmadan yapmak oldukça zor olsa gerek. Durum böyle olunca da bize sadece izlemek ve Aliaksei Zholner adlı kullanıcıyı tebrik etmek kalıyor.

:: Kağıttan üretilen V6 motor hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarBekir Can Yumrutepe

Küçüklüğünden bu yana teknoloji tutkunu olan Bekir Can, 2014 yılının Ağustos ayından bu yana ShiftDelete.Net bünyesinde haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

19 yorum - “Kağıttan V6 Motor Yaptılar!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Hava ile çalışacak sa silindir ne kadar gerekli diye sorarım. Motor dediğin enerji üretir enerji harcamaz bu sadece bir oyuncak

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bu motor degil bildigin pnomatik pompa hatta ters calisan bir kompresor

 3. SDN Okuru dedi ki:

  sen sen ol sanık geliştirip bu ürünü piyasaya sürme petrolde durumlar karışık zaten bi hava var beleş onuda paraylar satarlar.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Silindirlerin de hareket etmesini sağlamayı başarsaydı inanılmaz olabilirmiş.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  helal olsun

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Hava verince dönmesi onu motor yapmazki pnömatik bir oyuncak yapar. Motor kendi yakıtından kendi kendini döndürüp bu döndürme gücüyle bağlı olduğu şeyi (araba, pervane, gemi, cep telefonunun titreşimi, …) harekete geçirmeye yarar bu güç üretmiyor o zaman bu motor değildir. Örnek: Elektrikli matkabın motoru vardır pnömatik matkabın motoru yoktur.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  bu nasıl bir işsizliktir arkadaş 😀

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Hava ile calisan motor mantik basit guzel ama daha buyuk guc gerektiren islerde uygulanmasi zor

 9. SDN Okuru dedi ki:

  güzel olmuş tebrikler….

 10. SDN Okuru dedi ki:

  çok beğendim. ilgi çekici bir haber daha olmuş 🙂

 11. SDN Okuru dedi ki:

  hoş

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Güzel havalı motor beleş

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Aman tanrım dididimm

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Yakıtı hava olan motor 😀

 15. SDN Okuru dedi ki:

  Heyt beee

 16. SDN Okuru dedi ki:

  GEREKSİZ BİR HABER

 17. DogukanDogu dedi ki:

  Harikaydi.

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Helal olsun 😀

" Kağıttan V6 Motor Yaptılar! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kağıttan V6 Motor Yaptılar! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kağıttan V6 Motor Yaptılar! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "