AnTuTu’dan Play Store açıklaması gecikmedi


08 Mart 2020 Pazar 22:00
AnTuTu’dan Play Store açıklaması gecikmedi

Google Play Store’dan üç AnTuTu uygulamasının kaldırıldığını öğrenmiştik. Ancak, ne Google tarafından ne de AnTuTu tarafından bir açıklama bulunmuyordu. Yeni bildirilen bir açıklamaya göre, AnTuTu uygulamalarının kaldırılmasının nedeni; yanlış anlaşılma.

Google’dan kaldırılan AnTuTu uygulamaları için açıklama geldi

Daha yeni Google Play Store’dan kaldırılan popüler karşılaştırma uygulaması AnTuTu için açıklama geldi. Bildiğiniz gibi gizlilik politikaları noktasında çok eleştiri toplayan Android uygulamaları mağazası, bu politikalarını sıkılaştırmayı planlıyor. Birçok uygulamayı kaldıran Google’da sıra AnTuTu’nun uygulamalarına gelmişti.

Bu hamlenin ardından kısa bir süre sonra Gizchina’ya açıklama yapan AnTuTu uygulamalarının yetkilisi Amelie Liu, Google Play Store’dan kaldırılan uygulamaları için bir yanlış anlaşılmanın söz konusu olduğunu söylüyor.

Yayımlanan haberde Cheetah Mobile’ın gizlilik ihlali yaptığı saptanıyor. Bu nedenle AnTuTu uygulamaları Play Store’dan kaldırılıyor. Ancak Amelie Liu, bu şirketin onlara yalnızca yatırım yaptığını onların ortak ya da hisse sahibi olmadıklarını bu nedenle onlardan kaynaklı olarak şirketlerini cezalandırmalarının bir yanlış anlaşılmadan kaynaklandığını söylüyor.

Yani AnTuTu Ceetah Mobile’a ait değil bu nedenle uygulamaların tekrar geri gelmesi gündeme getirilebilir. Haberdeki açıklamaya göre, Google’ın AnTuTu’nun Ceetah Mobile şirketine ait olduğunu düşünmesinin nedeni ise şirketten yasal hizmetler satın alıp kullanması.

Şirket bunun ardından gizlilik politikası bağlantısını cmcm.com adresi olarak gösteriyor. Şirket yetkilisi, Google’ın tekrar yapacağı bir inceleme ile işlerin tekrar yoluna gireceğini tahmin ediyor.

Ne olmuştu?

Geliştiricisinin Cheetah Mobile olarak gözüktüğü üç AnTuTu uygulaması, Google’ın gizlilik politikalarını ihlal ettiği gerekçesiyle Play Store’dan kaldırılmıştı. Konu hakkında bir açıklama yapılmamış ve bazı tahminler ortaya atılmıştı. AppBrain tarafından yapılan tahmine göre Google üç uygulamayı, gizlilik politikaları noktasında sabıkalı olan Cheetah Mobile’dan dolayı kaldırdı.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “AnTuTu’dan Play Store açıklaması gecikmedi”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Kuzenim kaldırmış.

" AnTuTu’dan Play Store açıklaması gecikmedi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere AnTuTu’dan Play Store açıklaması gecikmedi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda AnTuTu’dan Play Store açıklaması gecikmedi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
 2. 2 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
 3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!