Kalp Hastaları Lazer İle İyileşecek


10 Mayıs 2010 Pazartesi 14:10
Kalp Hastaları Lazer İle İyileşecek

Kalp ve damar hastalarını yakından ilgilendiren bu metod hakkında bilgi veren Okmeydanı Damar Merkezinden kalp ve damar cerrahisi uzmanı Op. Dr. Cafer Abbasoğlu tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kalp ve damar hastalıklarına bağlı risk ve ölümlerin en yüksek düzeyde görüldüğünü ancak Türkiye’de ilk kez uygulanmaya başlanan bu tedavi yöntemi ile bu oranlarda belirgin bir düşüşün meydana geleceğini özellikle vurguladı (Sağlık Sektörü, Elektronik İmza İle Tanışıyor).

 

Stent ve Ameliyat İmkanı Olmayan Hastalara Çözüm:

Kalp damar hastalıklarında tedaviye medikal tedavi ile başlanır , bu medikal tedaviye rağmen sorunları olan ve anjiyografi tetkiki sonucunda damar darlıkları ve tıkanmaları yasayan hastalara stent veya cerrahi müdahale önerilir. Ancak bazı hastaların kalp damar durumlarına göre stent veya ameliyat olma şansı hiç yoktur. İşte düşük enerjili damar içi lazer tedavisi tam bu noktada devreye girer.

Düşük enerjili laser tedavisi non invazif (ameliyatsız )bir tedavi metodu olarak ,kalp damar hastaları ile şeker hastaları için ağrısız 30-45 dakika süren seanslar şeklinde ameliyat stresine girmeden tamamen poliklinik veya muayenehane şartlarında işinin ehli uzman hekim tarafından uygulanmakta ve hasta aynı gün normal yaşantısına devam edebilmektedir.

 

Bu tedavi Diabetik hastalar için büyük bir şans

 

Op.Dr. Cafer Abbasoğlu konu ile ilgili olarak ayrıca şunları söyledi:”İskemik kalp hastalıklarının tedavisinde; ilaç tedavisi, koroner by-pass ameliyatı ve stent işlemleri uygulanmaktadır.Fakat biz biliyoruz ki kalp ameliyatı, by-pass geçiren hastalar ve stent hastalarında restenoz yani tekrar daralmalar ve tıkanmalar oluşmaktadır. Bu durumdaki hastalar ya tekrar ameliyata alınmalı veya tekrar stent konulmalıdır. ,

Eğer bu hastaların diğer hastalıkları nedeni ile tekrar ameliyat olma veya stent konulma şansları yoksa o zaman düşük enerjili damar içi lazer tedavisi hastaların yaşam standartlarını yükseltmek için uygulanabilecek tek tedavi yöntemidir (Cep Telefonları Zararlı mı?).

Bu metotta hastalara serum takılır gıbı damar yolu açılacak sekilde çok ince bir katater yardımıyla damar yolundan laser ışınları verilerek bu ışınların kanda emilmesi ile kan hemoglobini üzerinden etki yaparak, kalp damarları çevresinde ince kılcal damar ve yan dallar oluşturulr. Böylece hastaların şikayetleri büyük ölçüde ortadan kalkar.

:: Erişen teknolojinin sosyal hayata olan faydalarından memnun musunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Kalp Hastaları Lazer İle İyileşecek”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Anjiyo icin yapiliyormu

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Iyi gunler babamin klpdeki kilcal damarlarinda tikaniklik var doktorlar anju yada baypas olma ihtimali olmadigini soylediler 3gun once kalp krizi gecirdi her an tekrarlama ihtimalinin buyuk oldugunu soylediler size ulasabilicegimiz bir numara verirseni z sevinirim acil olarakBen hollandadan yaziyorumSaygilarimla

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  zararlı diyorlardı bu yönteme damar delinmesi falan oluyomuş diye okumuştum

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu lazer tedavisi olmadan önce hastanın ilişkiye girmiş olup olmaması birşey değiştirir mi veya tedaviyi engeller mi benim için önemli bi konu cevaplarsanız sevinirim.

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  nasıl itibata geceriz lütfen numaranızı yazarmısınız

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  yaptıgınız uygulama ne kadar basarılı ve malıyetı ne kadardır yapmakta oldugunuz uygulamanın olum rıskı varmıdır

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  kalp kapagının alt tarafında delik var lazerle ameliyat olurmu

 8. Ziyaretçi dedi ki:

  Fiyatı nekadar buna hastanedeki bütün günleride ekleyerek yazarmısınız

" Kalp Hastaları Lazer İle İyileşecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kalp Hastaları Lazer İle İyileşecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kalp Hastaları Lazer İle İyileşecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Xbox Series S kutusundan çıkıyor! Xbox Series S kutusundan çıkıyor!
 2. 2 iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik! iPhone güncellendikçe yavaşlar mı denedik!
 3. 3 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
 4. 4 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 5. 5 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 6. 6 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 7. 7 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 8. 8 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 9. 9 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 10. 10 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!