Okunma

Kalp Ve Kafa Birleşirse Ne Olur?


24 Şubat 2011 Perşembe 10:45
Kalp Ve Kafa Birleşirse Ne Olur?

Yeni buluşlar sayesinde çağ kapatıp çağ açan bir ulusun evlatları olarak, son 3 asırdır teknolojiyi geriden takip ettiğimiz gerçeğine alışmak, biraz zor geliyor. Fetihlerde teknolojinin imkânlarından ziyadesiyle faydalanan ecdat, en güzel örneği İstanbul‘un fethinde vermiştir.

Tasarımı, bizzat dönemin padişahı Fatih Sultan Mehmed tarafından yapılan ve 1200 metre menzile sahip olan Şahi adlı toplar, herkesi şaşırtarak 400 yıl sonra bile kusursuz çalışıp, 1807‘de Çanakkale Boğazı‘nda İngiliz Donanması‘na karşı kullanılmış olup, düşmanda büyük tahribat yaratmıştır.

Geri kalınmış 3 asırdan sonra durumumuzu merak edenlere bu yazıda çok güzel haberlerim var. Karşılaştığım tablo, beni öylesine mutlu ediyor ki; paylaşmak, bu mutluluğumu daha da artırıyor.

Geride kalmayı kendine yakıştırmayan bir neslin hedefinde, yine eskisi gibi çığırlar açmak var. Hissettiği heyecanı, planlarını ve hayallerini anlatırken gözlerdeki ışığı görseniz, ne demek istediğimi çok daha iyi anlarsınız.

Sayısı o kadar fazla ki. Son karşılaştığım hadiseyi sizlere anlatacağım.

Haberin devamını okumak için buraya tıklayın.
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Kalp Ve Kafa Birleşirse Ne Olur? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kalp Ve Kafa Birleşirse Ne Olur? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kalp Ve Kafa Birleşirse Ne Olur? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "