Okunma

Kamu Açık Kaynak Konferansı Başlıyor!


25 Eylül 2018 Salı 20:19
Kamu Açık Kaynak Konferansı Başlıyor!

Kamu Açık Kaynak Konferansı ( KAK’18 ) bu yıl iki adımda gerçekleştirilecek. Önceki senelerde TÜBİTAK ULAKBİM tarafından Ankara’da düzenlenen konferansın artık İstanbul ayağı da var.

Kamu Açık Kaynak Konferansı nedir?

Kamu Açık Kaynak Konferansı

Etkinlik, 2014 Yılında Pardus Kamu Çalıştayı adı ile başlayıp  ilerleyen senelerde Kamu Açık Kaynak Konferansı adını aldı. Açık kaynak projelerin yaygınlaşmasını amaçlayan konferans, bu amaç ile kamu, kobi ve bireysel katılımcıları bir araya getirmeye devam ediyor.

Kamu Açık Kaynak Konferansı KAK’18 Yerel Yönetimler

Konferans bu isimle 2-3-4 Ekim 2018 tarihlerinde The Green Park Pendik‘te gerçekleştirilecek. Etkinliğin ev sahipliğini Pendik Belediyesi yapıyor. Pardus İşletim Sistemi başta olmak üzere LiderAhenk Merkezi Yönetim Sistemi, LibreOffice gibi birçok açık kaynak projenin eğitimi katılımcılara ücretsiz olarak verilecek. Konferans ve eğitimlere katılım için KAK’18 Yerel Yönetimler sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ankara’da ev sahibi TÜBİTAK ULAKBİM

Konferansın bu yıl dördüncüsü  24 Ekim 2018 – Sheraton Hotel’de düzenleniyor. Konferansta konuşmacı olmak, seminer vermek için kak.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.
yazarÖmer Çakmak

Pardus & Linux Sistem Yöneticisi
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Kamu Açık Kaynak Konferansı Başlıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kamu Açık Kaynak Konferansı Başlıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kamu Açık Kaynak Konferansı Başlıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "